Список позитивних і негативних емоцій
Людина постійно відчуває якісь емоції. Вони можуть бути різними і поділяються на такі:
Позитивні емоції – запорука здоров’я людини. Позитивні емоції мають приємний емоційний фон, переживаються як те чи інше задоволення, є позитивним підкріпленням для людини.
Позитивні емоції перелік
Приклади таких емоцій – це:
- кохання;
- радість;
- задоволення;
- інтерес та ентузіазм;
- щастя та веселощі;
- безтурботність;
- Хвилювання;
- зацікавленість
Негативні емоції перелік
Негативні емоції – це ті, які нам зазвичай не подобаються. Негативні емоції можуть бути визначені як «неприємні або нещасні емоції, які викликаються людьми, щоб висловити негативний вплив на подію або людину». Якщо емоція знижує емоційний стан і погіршує настрій, то, швидше за все, це негативна емоція.
Як правило, до негативних емоцій відносять гнів, страх, сором, почуття провини, душевний біль, хоча в певних ситуаціях ці емоції та почуття виявляються корисними і конструктивними.
Нам потрібні позитивні емоції, щоб ефективно функціонувати, зростати і процвітати. Так що, якщо нам в принципі неприємно відчувати негативні емоції, а подобається переживати позитивні, чи потрібні нам взагалі негативні враження? Як виявилося, так. Далі розберемо докладніше, чому так відбувається.
Навіщо потрібні негативні емоції?
Хоча вони і неприємні для переживання, негативні емоції дійсно необхідні для повноцінного життя. Це відбувається з двох причин:
- Негативні емоції дають нам протилежність позитивним відчуттям.
- Без негативу, чи будуть позитивні емоції такими ж приємними?
Негативні емоції служать еволюційним цілям, спонукаючи нас діяти таким чином, щоб підвищити шанси на виживання і допомогти рости і розвиватися як особистості.
Як відзначають психологи, для кожної з основних емоцій, як позитивної, так і негативної, є вагома причина:
- Гнів – стимул боротися з проблемами;
- Страх – дозволяє вберегти від небезпеки;
- Очікування – допомагає дивитися в майбутнє і планувати;
- Несподіванка – зосередитися на нових відчуттях;
- Радість – нагадати, що для нас дійсно важливо;
- Смуток – з’єднати з тими, кого любимо;
- Довіра – спілкуватися з людьми, які допомагають;
- Відраза – відмовитися від того, що шкідливо для здоров’я.
Без страху ви б були тут сьогодні? Чи займалися би небезпечними для життя справами, піддаючи себе непотрібному ризику? Без відрази, змогли б утриматися від вживання будь-яких шкідливих речовин, до яких у вас є доступ?
Якими б неприємними не були негативні емоції, не можна заперечувати, що негативні емоції служать важливим цілям в нашому житті.