“Три мушкетери” аналіз твору

три мушкетери аналіз Аналіз твору

“Три мушкетери” аналіз твору (паспорт)

Автор: Олександр Дюма

Жанр: історико-пригодницький роман

Рік написання: 1844

Місце та час подій: 1625- 1628. Франція за часів правління короля Людовіка XIII.

Тема – уславлення справжньої дружби, завдяки якій героям вдається справлятися з багатьма життєвими труднощами.

Головна думка: «Один за всіх, і всі – за одного!».

Головні герої

  • Д’Артаньян – молодий гасконський дворянин, який став одним із найкращих королівських мушкетерів.
  • Атос – мушкетер. Шляхетний та стриманий граф де Ла Фер.
  • Араміс – мушкетер, який згодом присвятив себе служінню церкві.
  • Портос – королівський мушкетер, велелюбний, товаристський.

-Рішельє – кардинал Франції, впливова особа при дворі. Розумний, хитрий, підступний.
-Король Людовік XIII – імператор Франції, багато в чому залежить від свого кардинала.
-Анна Австрійська – королева Франції, дружина Людовика XIII. В неї закохувалися кардинал Рішельє і герцог Бекінгем.
-Бекінгем – англійський герцог, впливовий національний діяч, коханий королеви.
-Міледі Вінтер – шпигунка кардинала, підступна злочинниця.
-Констанція Бонасьє – камеристка королеви, кохана д’Артаньяна.
-Де Тревіль – капітан королівських мушкетерів.
-Граф Рошфор – вірний слуга кардинала, його радник.
-Пан Бонасьє – галантерейник, чоловік Констанції.
-Лорд Вінтер – англійський дворянин, брат другого чоловіка міледі.
-Кетті – служниця Міледі, закохана в д’Артаньяна.
-Фельтон – англійський офіцер, який врятував міледі і вбив герцога Бекінгема.

Сюжет

Молодий гасконський дворянин д`Артаньян їде із рекомендаційним листом в Париж, щоб вступити до полку мушкетерів. По дорозі він уплутався в бійку з графом, наближеним до кардинала Рішельє, і той забрав його листа.

У Парижі, герой образив по черзі трьох королівських мушкетерів: Атоса, Партоса та Араміса. Кожен із них викликав зухвальця на дуель. Герої зустрілися у призначений час, але замість дуелі були змушені боротися з патрульними гвардійцями. Цей випадок зблизив їх і вони стали друзями.
Завдяки відвазі д’Артаньян вступив на службу до короля. Він оселився в будинку галантерейника Бонасьє і закохався у його молоду дружину, красуню Констанцію, камеристку її величності.

Тим часом королева Франції, Анна Австрійська, на знак свого кохання подарувала герцогу Бекінгему алмазні підвіски. Дізнавшись про це, кардинал Рішельє вирішив помститися королеві, яка колись знехтувала його почуттями. Він запропонував королю влаштувати пишний бал, на який королева неодмінно мала одягти всі дванадцять підвісок. Таким чином Рішельє мав намір принизити Анну Австрійську в очах її чоловіка та розкрити її таємний роман із англійським герцогом.

Щоб підстрахувати себе, кардинал відправив до Лондона свого кращого агента, міледі Вінтер, з непростою місією – викрасти у Бекінгема дві підвіски королеви. Разом з Вінтером до Англії помчав і д`Артаньян, який зробив неможливе: доставив до Лувру десять підвісок та ще дві точні копії тих, що вдалося вкрасти міледі. Так Рішельє був осоромлений перед монархом, королева врятована, а д`Артаньян отримав гідну нагороду – призначення у полк мушкетерів та кохання Констанції.

Ставши на шляху Рішельє, д`Артаньян отримав небезпечного ворога. Кардинал доручив міледі Вінтер розправитися з зухвалим мушкетером, і жінка почала плести навколо нього інтриги та влаштовувати підступи.
Тим часом почалася війна з Англією, і четвірка друзів-мушкетерів кинулися до бою. У тяжкі хвилини д`Артаньян переосмислив своє життя: успіхи на службі, кохання, друзів, ворогів. Його кохана Констанція переховувалась у монастирі, але й там її наздогнала міледі Вінтер, яка отруїла нещасну. Мушкетерам вдалося наздогнати злочинницю. Вони віддали її кату, і той здійснив акт відплати. Потім друзі повернулися до Парижа і продовжили свою службу.

Відразу ж після закінчення кампанії Портос одружився з багатою вдовою, а Араміс постригся в ченці. Тільки Атос прослужив мушкетером вже під керівництвом д’Артаньяна до 1631 і вийшов у відставку, отримавши спадщину.

Оцініть статтю
Додати коментар