Чи знаєте ви щось цікаве про болота? Цікава інформація про болота України для дітей і дорослих зібрана в цій статті.
Цікаві факти про болота
На поверхні боліт, органічні речовини перетворюються на торф, він же потім трансформується в кам’яне вугілля. Сам же торф використовується як пальне, добриво, сировина для хімічної промисловості і як корм для сільськогосподарських тварин.
Болота виникають через заростання водойм або через заболочування грунту.
У болотах добре зберігаються залишки рослин і навіть тіла людей.
На болотах зростає – журавлина, морошка, лохина.
На болотах, в теплі темні ночі можна побачити слабо мерехтливі вогники, це відбувається через загоряння болотного газу (болотного метану), гниття рослин або фосфорних організмів.
Болото на 90 % складається з води і кислот торфу (це уповільнює ріст бактерій) і через це тіло потонулої людини в болоті не руйнується і воно прекрасно зберігається.
Більшість знайдених тіл людей в болотах відбулося до 1-4 століття до нашої ери (наприклад «Людина з Толлунда», померла у 4 столітті до нашої ери і була знайдена в торф’яному болоті в Толлунді (Данія).
Заплава річки Амазонки є найбільшим болотом у світі.
Хоча болото є не найкращим місцем, все ж їх відвідують заради грибів, ягід і лікарських рослин, які ростуть тільки там.
Болота переважно зосереджені в Північній півкулі Землі. Загальна площа боліт у світі приблизно становить 3,5 млн км², з них близько 50% — торфові з глибиною торфу більше ніж 0,5 м. Найбільші території, зайняті болотами, зосереджені в Білорусі, Канаді, Фінляндії, США, Росії.
Цікаві факти про болота України
В Україні болота займають понад 1 200 тис. га з запасами повітряно-сухого торфу більш як 3 млрд. тон.
Найбільше боліт в Україні на Поліссі (900 тис. га), менше — в Лісостепу (близько 300 тис. га), ще менше — в Степу і гірських районах.
В Україні проводилась велика робота з осушення боліт, внаслідок чого багато видів рослин, в тому числі й цінних лікарських (Вовче тіло болотне, Латаття біле, Лепеха звичайна) та інші, були занесені до Червоної книги України.
Цікавинки про болота, цікаві відомості про болота ви можете додавати через форму коментарів.