Чи знаєте ви щось цікаве про борсуків? Цікаві факти про борсуків для дорослих та дітей зібрані в цій статті.
Цікаві факти про борсуків
Борсуки – досить великі тварини, довжина тіла яких може досягати 90 см.
Вони єдині серед куницевих впадають на зиму в сплячку.
Борсуки риють величезні нори з безліччю розгалужених тунелів. Ці нори, як і стежки, що ведуть до них, передаються у тварин з покоління в покоління.
Тіло борсука добре пристосоване до риття. Пальці забезпечені довгими і тупими кігтями, шия коротка, масивне тіло спирається на короткі ноги з великими ступнями.
Відмітна риса буро-сірого забарвлення борсуків – дві темні смуги, які тягнуться на від носа до вух.
Борсуки риють багатоярусні і великі нори по схилах піщаних пагорбів, лісових балок і ярів. На глибині до п’яти метрів часто розташовуються гніздові камери з сухою підстилкою, в яких може знаходиться до 20 борсуків.
З покоління в покоління борсуки живуть в улюблених місцях, тому нори з роками перетворюються на справжні підземні містечка. Дослідники виявляли містечка борсуків, яким вже кілька тисяч років. Найбільша з коли-небудь виявлених борсукова нора мала 130 входів і вентиляційних отворів, близько 50 кімнат і не менше 800 м тунелів.
Борсуки, незважаючи на те що вони хижаки, абсолютно не агресивні тварини, але якщо їх роздратувати, то вони можуть вдарити кривдника носом, вкусити і втекти. Якщо ж загнати борсука в кут, він може перетворитися на лютого і небезпечного хижака, що пускає в хід і свої кігті.
Основий раціон борсуків становить рослинна їжа, але вони можуть полювати на гризунів, жаб, ящірок, комах, молюсків, дощових черв’яків і навіть птахів. В цілому борсуки вважаються всеїдними і приносять величезну користь, селячись поруч із сільською місцевістю і знищуючи багатьох сільськогосподарських шкідників.
Борсуки моногамні, тому створюють пару на все життя. Парування відбувається в різні терміни, від чого залежить і термін вагітності самок. Латентна стадія вагітності може тривати від 271 до 450 днів.
Скільки живе борсук? Борсуки в неволі можуть прожити і до 16 років, а в дикій природі тривалість їхнього життя становить 10-12 років.
Борсуки, які мешкають в північних районах, на холодний період впадають в сплячку, в той час як борсуки з південних територій активні цілий рік.
Між собою борсуки спілкуються не тільки за допомогою виття, гавкоту, гарчання, клекоту і інших звуків, а й завдяки особливим пахучим речовинам, що виділяються спеціальними залозами. Кожен борсук має свій унікальний запах, який утворюється завдяки змішуванню запахів всіх членів сімейства. Вважається, що якщо дорослий борсук буде занадто довго перебувати поза норою, його унікальний сімейний запах вивітриться і його навіть можуть відкинути інші члени сімейства.