Що ви знаєте цікаве про Червоне море? В цій статті ми зібрали найголовніші та найцікавіші фати про Червоне море.
Цікаві факти про Червоне море
Червоне море – найтепліше з усіх морів. Температура води навесні в південній частині моря досягає + 30 ° С, а в північній + 22 ° С! Є припущення, що на самому дні температура води близько + 21 ° С. У зимові місяці температура не опускається нижче + 20 ° С.
Червоне море простягнулося від північного заходу на південний схід на 1932 км при максимальній ширині 352 км. Площа моря 460 тис. кв. км, об’єм води 201 тисячі кубічних кілометрів, а середня глибина 440 м (максимальна – 3 039 м).
Існує кілька теорій походження назви Червоне море. Згідно з найбільш поширеною, біологічною, колір моря визначили ціанобактерії, що містять надлишок червоного пігменту фікоеритрина і здатних викликати масове цвітіння води. Однак це природне явище трапляється настільки рідко, що змушує розглядати й інші версії, наприклад геологічну. Дійсно, на деяких ділянках берегової лінії близько до моря підступають скелі червонуватого кольору.
Червоне море – найсолоніше море Світового океану. В 1 літрі води тут міститься 41 г солей (у відкритому океані 34 г, у Чорному морі 18).
Це єдине море на земній кулі, яке існує практично без підживлення, в нього не впадає жодна річка. Тільки потік вод Індійського океану через Баб-ель-Мандебську протоку вносить в море свої води. Якби не цей потік, море давно б зникло, випарувашись протягом 1-2 тисячоліть. На його місці могла з’явитися найбільша сухопутна западина глибиною більше двох кілометрів з величезною кіркою солі на дні.
За рік в Червоне море вноситься води майже на 1000 куб. км більше, ніж виноситься з нього. Для повного обміну води в Червоному морі потрібно всього 15 років.
Його кришталева чистота пояснюється тим, що в нього не впадає жодна річка, яка могла б принести з собою мул і пісок і, тим самим, замутнити морські води. І хоч море і має назву Червоне, але його води мають гарний блакитний колір.
Але «Червоним» море називається тільки на європейських мовах. На івриті воно «Ям Суф» – очеретяне, очеретяне.
У Червоному морі поширені дельфіни і косатки. Цілком можлива зустріч під водою і з зеленою черепахою.
Мурени, пристосовані до життя на рифах, можуть досягати 3 метрів в довжину і мають досить страхітливий вигляд. Але, в основному, якщо їх не дражнити, вони не становлять небезпеки для людини.
Червоне море – поза конкуренцією за різноманітністю коралів, підводної флори і фауни. Майже на 2000 кілометрів тягнеться прибережна смуга коралових рифів.
Ви можете додавати власні цікавинки про Червоне море, цікаві відомості, інформацію через форму коментарів.