Кенгуру — це травоїдний сумчастий ссавець, який здатний пересуватися стрибками. За один стрибок кенгуру може подолати до 12 метрів в довжину і до 3 метрів у висоту, а швидкість пересування може досягати 70 км/год. Живуть вони в Австралії та Новій Гвінеї. Цікаві факти про кенгуру розкажуть чим ще незвичайна ця тварина, які звички має, чим харчується та як поводиться.
Цікаві факти про кенгуру
– У природі існує щонайменше 69 різновидів кенгуру (самих менших із них зазвичай називають іншим ім’ям — валлабі).
– Вага особин різних різновидів кенгуру варіюється від 500 г до 90 кг.
– Найбільша різновид кенгуру — Червоний кенгуру. У висоту він може бути вище людини, а його вага може досягати 90 кг. Це найбільше сумчаста тварина у світі.
– Кенгуру може бігти зі швидкістю до 70 кілометрів на годину і може перестрибнути бар’єр висотою до 3 метрів. Та комфортна швидкість для тварини близько 21-26 км на годину.
– Кенгуру може обходитися без води кілька місяців, так як отримує вологу із зелені, якою живиться.
– При народженні дитинча кенгуру розміром трохи більше арахісу і має ще недорозвинені органи. Самка виношує малюка в своїй сумці близько шести місяців, поки у нього не з’явиться своє хутро.
– Самка кенгуру може управляти своєю сумкою завдяки розташованим там м’язам. Вона може щільно закрити сумку, щоб у неї не потрапила вода при плаванні.
– При наближенні небезпеки кенгуру, попереджаючи родичів, б’ють лапами об землю.
– Самка кенгуру в залежності від віку свого дитинчати може виробляти чотири типи молока. При цьому якщо у неї два дитинча різного віку, то вона вироблятиме два типи молока одночасно.
– Кенгуру можуть бути небезпечними, так як удар їх задніх лап може легко проломити кістки черепа, а їх кігті можуть розпороти шкіру як тваринам, так і людині.
-Кенгуру – популярна австралійська тварина. Вони настільки важливі, що зображені на австралійському гербі, поштових марках і навіть на монетах номіналом 50 центів і 1 долар.
Через довгі ноги та великий хвіст кенгуру не можуть ходити чи стрибати назад. Це одна з причин появи кенгуру на гербі Австралії, що символізує націю, яка завжди рухається вперед.
– В Австралії чисельність кенгуру перевищує чисельність людей.
– Вдень кенгуру зазвичай відпочивають в тіні, харчуються ж зазвичай після полудня або вночі, коли прохолодно. Їдять вони в основному траву, листя, молоде коріння.
– Самки кенгуру народжують щорічно. Тривалість вагітності — 33 дні. Довжина новонародженого всього близько 2,5 см, це приблизно з виноградину! Лише у 8 місяців, дитинча вже здатне залишати мішок і стояти самостійно.
– Живуть тварини групами, які налічують 10-12 особин, а в більш сприятливих умовах – до 50 особин.
– Незважаючи на те, що тварини ці досить мирні, в шлюбний період самці з особливою жорстокістю мутузяться за самок: вони, дуже сильно, відвішують один одному передніми лапами і штовхаються ногами, поки один з них не здається.
– Тікаючи від переслідування, мама-кенгуру викидає своє дитинча з сумки, але, як правило, малюк потрапляє в кущі або ямку. Якщо матері вдається втекти, вона повертається на те місце, де залишила кенгурятко, і намагається його відшукати.
У дикій природі кенгуру живуть 8-10 років, а в неволі – 20 років.
Легенда про походження назви кенгуру
Коли європейські дослідники, які прибули на австралійський материк, вперше побачили цю дивну для них тварину, вони запитали у корінних австралійських жителів аборигенів, як вони називають цю істоту. Вони відповіли: кен-гу-ру. Європейці подумали, що це і є назва тварини, хоча насправді ця фраза на мові аборигенів означає «Я не розумію».
Кенгуру вміють плавати і зазвичай роблять це, щоб перетинати річки або захищатися та уникати хижаків.
Якщо ви знаєте більше цікавих відомостей про кенгуру, пишіть в коментарях.
воу надо больше про вагитнисть
Ну так я теж підтверджую
Ты на котором языке наисал(а)???????????????
Он на Украінском
А ти на каком напісала?
У меня суржик!!!!
Cпасибо! Помогли
Класс ви меня виручили спасибо спасибо!буду часто заходить и списивать интересную розповидь……
Дякую дуже виручили !!!
спасiба! виручiли!
самое лучшое описание