Цікаві факти про корали

Цікаві факти про природу

Чи знаєте ви щось цікаве про корали? Цікава інформація про корали та цікаві факти про коралові поліпи  зібрана в цій статті.

Цікаві факти про корали

Корали – великі колонії крихітних тварин, які повільно ростуть під водою. Щороку ці колонії, або коралові рифи, залишають позаду шар вапняного скелета, який настільки жорстокий, що майже схожий на скелю. Якби ви зазирнули всередину Коралу, то побачили б щорічні кільця дуже схожі на деревні. Деяким кораловим гілкам сотні років. Це означає, що вони росли, коли Христофор Колумб виявив Америку або ще раніше.

Типові мозкові Корали ростуть насамперед в тропіках, де вода залишається теплою весь рік. Через їх жорстку структуру мозкові корали можуть жити в океанських потоках і сильних хвилях. Більш тонкі пластинчасті корали можуть вижити тільки в захищених лагунах або в більше глибокій воді.

Великі, тверді коралові голови часто служать “станцією очищення” для певних видів тварин і риб. Вони труться об корали прибираючи мертву шкіру або паразитів.

Ультрафіолетове світло, може також зашкодити коралам на мілководді, де немає ніякого захисту. Якщо зменшення захисного озонового шару землі дозволить більшій кількості ультрафіолетового випромінювання досягати землі, корали можуть зникнути з такого середовища проживання, як мілководдя.

Великий Бар’єрний риф є повністю творінням природи. Створений він виключно з коралових поліпів. Через умови метаболізму цих маленьких створінь відбувається обростання колонії вапняковими породами. При цьому сам риф не єдина споруда, а комплекс пов’язаних сегментів.

Колір мають тільки живі корали, «мертві» завжди білі. Різноманітність кольорів коралів залежить від органічного складу поліпа, можна зустріти навіть чорні корали. Тривалість життя поліпа може досягати 100 років. Однак навіть незначна зміна природних умов і корали загинуть, як і сам риф.

Головний ворог Великого Бар’єрного рифа – «Терновий вінець». Ця морська зірка може досягати в розмірах 50 см, і в буквальному сенсі поїдає корали, чим завдає значної шкоди. Крім природного хижака у рифа є і інший ворог – «біла чума», хвороба, яка виникає через підвищення температури води.

В коралах рифа водиться безліч риб, ссавців, птахів. Тут можна зустріти п’ятдесятирічного червоного окуня або морську корову, рідкісні та вимираючі види птахів, риб, черепах. У водах рифа знайшла притулок і китова акула – найбільша з наявних на планеті.

Риф багатий на молюсків, особливо великих розмірів. Саме в регіоні Великого Бар’єрного рифа була виловлена величезна раковина, перлина з якої була продана з аукціону за декілька мільярдів доларів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Лиза

    интересно

    Відповіcти