Цікаві факти про ласку
Ласка – найменший хижак серед ссавців. Існує 10 видів ласки. Вони живуть у на всіх континентах (крім Антарктиди та Австралії)
За добу ласка з’їдає 10-15 гризунів (40% власної ваги) і часто вбиває більше. Зайву здобич звірок залишає про запас. У коморах нори може перебувати від 30 до 100 мишей. Це рятує ласку в дні невдалого полювання. Без їжі звір може загинути протягом 4 годин.
Середня ласка важить близько 150-200 г
Крім мишей і курей, жертвами ласки стають кролики, кроти, ворони, куріпки, вужі, гадюки, жаби і комахи. Тобто тварини більше самої ласки.
Ласка взимку змінює колір шерсті на білий. Взимку ласка не впадає в сплячку.
Дитинча ласки легко приручити. Ласка може стати відданим другом.
Своїх осель не будує, а вважає за краще займати чужі норки, дупла (до 2 м від землі), ущелини в скелях, в сараях поруч з будинком людини.
Якщо відчуває небезпеку, то залишає гніздо, особливо якщо в ньому дитинчата.
Ласки добре плавають у воді, лазять по скелям.
В умовах дикої природи ласки можуть жити до 5 років, однак середня тривалість життя не перевищує 1 року.
Слов’яни вважали ласку берегинею дому, в Іспанії вірили, що ласки – зачаровані красуні, в Сербії вважалося, що якщо мисливець вистрілить в ласку, то куля вразить його самого, а французи вірили, що ласки приносять у дім щастя.
Подібно своїм скунчатим родичам, ласки випускають пахнучу речовину з анальних залоз в якості захисного механізму і, можливо, навіть для позначення своєї території.