Цікаві факти про птахів одудів Ви можете використовувати в розповіді про цих птахів.
Цікаві факти про одуда
Одуди живуть парами. Насиджуж яйця тільки самка, а самець забезпечує її кормом.
Одуд був священним птахом у Стародавньому Єгипті, був зображений на стінах пірамід і храмів.
Під час перельоту удоди можуть підніматися на великі висоти, долаючи Гімалайські гори. Учасники однієї з експедицій, які підкорювали Еверест, помітили одудів на висоті 6400 метрів.
Згідно з легендою, що існувала на Волині, одуд колись був царем птахів, але захотів стати пташиним богом. Бог за це покарав Одуда, наділивши його чубом на голові і огидним запахом. На Кавказі розповідали інші легенди про появу чубчика. У них йшлося про те, що одного разу свекор застав свою невістку за розчісуванням волосся. Від сорому, що її побачили простоволосою, жінка попросила перетворити її на птаха, а гребінь так і залишився увіткненим в її волосся.
Відома вада Одуда – запах. У пташенят Одуда і у самки в період насиджування яєць куприкова залоза виробляє особливу чорно-коричневу рідину з досить неприємним запахом. У момент небезпеки птах може випустити струмінь цієї рідини, змішаної до того ж з послідом, на ворога.
Можливо, через характерний запах удод потрапив в число птахів, яких заборонялося їсти правовірним іудеям. Ще однією причиною того, що Одуд був оголошений некошерним, можливо, стала тяга птиці до гною.
Удод харчуються комахами, а купа гною завжди приваблювала різноманітних мух і жуків, звідки їх легко було добути зігнутим дзьобом, що нагадує пінцет.
А ось бербери на півдні Марокко вважали Одуда люблячим сином. Коли мати померла, він не міг закопати її в землю, а став носити на своїй голові. В результаті мати перетворилася в його чубчик, а удод отримав неприємний запах.