Цікаві факти про равликів для дітей та дорослих розкажуть багато цікавого про спосіб життя цих тварин, їх звички, можливості. Ці факти допоможуть підготувати корисну розповідь дітям про равлика.
Цікаві факти про равлика
Равлики – одні з найдавніших тварин на планеті. Вони з’явилися на Землі майже 500 мільйонів років тому.
Зустріти їх можна на будь-якому континенті, адже вони можуть пристосуватися практично до будь-яких умов проживання. Багато видів мешкають в тропічних і субтропічних морях.
Найповільніша тварина на Землі це – равлик. В середньому він долає 7 см/хв. Для порівняння, лінивець пересувається зі швидкістю близько 2м/хв.
Равлики здатні мислити і приймати рішення, що базуються на їх життєвому досвіді.
У Єгипті і Вавилоні, равлик був символом вічності і родючості. А в середньовічній Європі — гріх і лінощі.
М’ясо деяких видів (виноградний равлик) вживається людиною в їжу. М’ясо равлика за вмістом білка перевершує яйце.
Зір равликів дуже поганий, вони можуть лише відрізняти день від ночі. Проте їх нюх дуже чутливий. Равлик чує їжу на відстані до 2 метрів. Ріжки равликів – це ніс, вивернутий навиворіт.
Равлики зовсім нічого не чують, вони не здатні відтворювати будь-які звуки. Між собою равлики спілкуються за допомогою дотиків.
Раковина равликів росте протягом усього життя. Закручена вона майже завжди за годинниковою стрілкою. Міцність «житла» равлика залежить кількості кальцію в його раціоні.
Більшість равликів є травоїдними. Деякі равлики всеїдні і їх дієта складається з різних безхребетних і рослин.
Равлики не жують, а перетирають їжу за допомогою 25 тисяч зубів. Тобто зубів у них більше, ніж у акули.
Сіль та цукор для цих тваринок дуже небезпечні, як для людини отрута.
Улітку равлик виробляє слиз, який полегшує його рух на поверхні. Вони можуть повзти по лезу ножа і не поранитися, їх тіло захищає слиз.
Равлики можуь переносити предмети в 10 разів важче за себе.
Конус Глоріамаріс так званий «Славою морів» є найкрасивішою раковиною в світі.
Найбільший равлик у світі — австралійський морський. Його вага 15-18 кг, а довжина панцира – 60 см.
Взимку деякі равлики впадають в сплячку. Вони покривають себе товстим шаром слизу, який запобігає втраті води в організмі. Спати вони можуть близько 6 місяців. Садові равлики переносять температуру до -120 градусів.
Равлики містять як чоловічі, так і жіночі репродуктивні органи (тварини, відомі як гермафродити). Партнера для продовження роду вони не потребують. Равлики відкладають до 100 яєць в землю. За оптимальних погодних умов яйця вилуплюються через 2-3 тижні. Равлики можуть розмножуватися і відкладати яйця щомісяця.
У природі, равлики живуть від 3 до 7 років, в неволі до 25 років. Це можна порівняти з тривалістю життя, наприклад, амурського тигра
Равликів можна тримати як домашніх тварин, але зазвичай їх відносять до шкідників через здатність знищувати садові рослини та сільськогосподарські культури.