Цікаві факти про синичку містять пізнавальну інформацію про цих птахів.
Синиці: цікаві факти
Синиця – корисна пташка. Влітку середньостатистична синиця за день з’їдає 300-400 гусениць, тобто з’їдає за день їжі стільки ж, скільки важить сама.
Всього існує більше 50 різних видів синиць. В Україні зустрічається 8 видів.
Всупереч своїй назві, синього кольору в оперенні синиць майже немає.
Майже всі види синиць не вміють самостійно видовбувати собі дупло в старих деревах, тому займають покинуті дупла інших птахів.
Синиці легко піддаються прирученню і відрізняються довірливістю. Набравшись терпіння, можна погодувати навіть цілком «диких» синиць в лісі або парку з долоні.
Синиці під час польоту рідко махають крилами, що, однак, не заважає їм літати із вражаючою швидкістю.
На зиму синиці не відлітають на південь, але перебираються з лісів в міста, бо там простіше знайти місце, де можна погрітися та легше знайти їжу.
Синиці годують своїх пташенят по 30-40 разів на годину. Батьки можуть зробити до 1000 вильотів за їжею в день.
На Русі існував указ, згідно якому покаранням за вбивство синиці був величезний штраф.
Чорний хліб для синиць надзвичайно небезпечний.
Синиці широко поширені в Євразії та на прилеглих островах, в Африці та невеликою кількістю видів представлені в Північній Америці.
У синиць феноменальна пам’ять. Вони пам’ятають місця, де вони знаходили їжу.
Пара синиць готова пожертвувати навіть їжею, щоб не розлучатися навіть на короткочасний термін. Ось така «лебедина» вірність у цих пташок.
Тривалість життя синиць в природі 1-3 роки, а в неволі можуть прожити до 15 років.
Синиць не дарма називають санітарами лісу, так одна пара синиць в період гніздування оберігає від шкідників як мінімум 40 дерев.
В приємному щебетанні синичок знавці розрізняють більше 40 різних звукових поєднань. Особливо люблять співати самці і щебечуть практично круглий рік, трохи затихаючи тільки взимку.