Чи знаєте ви щось цікаве про сурікатів? Цікава інформація про сурікатів для дітей і дорослих розкажуть де живуть, чим харчуються, які звички мають.
Цікаві факти про сурикатів
Сурика́т— хижий ссавець з родини мангустових, розміром схожий на білку. Живуть вони в пустелях Південнох Африки групами різного розміру, від трьох до 50 осіб. У зграї майже однакова кількість самців і самок.
На відміну від інших видів мангустів, сурікати населяють більше відкриті місця (без дерев).
Вони надзвичайно милі, їх довжина в середньому близько 50 сантиметрів. Ці тварини живуть разом у норах довжиною до 5 метрів, які містять кілька входів, тунелів і кімнат.
Сурикати виходять на вулицю тільки вдень. Вони люблять грітися на сонці в найхимерніших позах.
Сурикати в основному харчуються комахами, жуками, гусеницями, павуками та скорпіонами, дрібними рептиліями, птахами, яйцями, фруктами та рослинами. Вони можуть витратити до 8 годин, збираючи їжу.
Сурика́ти мають підвищений імунітет до отрут змій і скорпіонів. При зустрічі зі скорпіоном вони відразу ж відкушують отруйний хвіст.
Коли сурикати йдуть на полювання у норі залишається кілька нянь, щоб стежити за новонародженими дитинчатами. Цей обов’язок чергується між різними членами зграї, і няня часто обходиться без їжі цілий день. Основне завдання нянь — захищати дитинчат від сурикатів ворогуючих зграй.
Сурікати після пошуку їжі, повертаються у свою нору за годину до сходу сонця.
Самки сурикатів — найвідданіші матері. Під час нападу орла вони закривають собою дитинчат, рятуючи їх від смерті ціною власного життя.
Поки всі сурикати із групи шукають їжу, один із сурикатів (або іноді більше), який називається вартовим, знаходить високу точку, і сідає на задні лапи. Звідси він сканує територію і при появі хижаків, таких як орли, яструби та шакали видає пронизливий вереск, змусивши товаришів зі зграї кинутися в укриття. А зір у сурикатів чудовий, вони можуть помічати хижаків у повітрі на відстані понад 300 м.
Свої потреби у воді вони задовольняють за рахунок комах, яких їдять. Іноді вони можуть навіть викопувати коріння рослин і підземні стебла для додаткового зволоження!
Середня тривалість життя становить 12—14 років. Але відомо, що у неволі вони можкть прожити навіть 20 років!
Сурика́ти добре приручаються. У Південній Африці , сурикатів тримають вдома, щоб вони ловили змій і гризунів.
Цікавинки про сурікатів, цікаві відомості про сурікатів ви можете додавати через форму коментарів.
дякую, дуже цікаво