Цікаві факти про видатних вчених- біологів, натуралістів, фізиків, математиків, хіміків ви дізнаєтеся в цій статті.
Цікаві факти про вчених
У XIX столітті хімік з Франції на прізвище Мері виявив, що людська кров містить залізо, і загорівся ідеєю подарувати своїй коханій кільце з металу, випареного з власної крові. Підсумок був сумний: Мері помер від втрати крові, намагаючись добути достатню кількість «матеріалу».
Цікавий факт про Менделєєва: він був не тільки чудовим хіміком, але ще й писав енциклопедичні статті. У знаменитому словнику Брокгауза і Ефрона є три статті, які належать його перу: «вареники», «варення» і «компот».
Ернест Резерфорд усе життя присвятив фізиці, однак став нобелівським лауреатом з хімії. З цього приводу він жартував, що побачив у житті багато цікавих перетворень, але найдивовижнішим з них було перетворення Резерфорда з вченого-фізика в вченого-хіміка.
Англійський вчений Джон Дальтон вперше описав дальтонізм (звідси, власне кажучи, і назва хвороби). Цікаво, що він і сам страждав цим дефектом, однак дізнався про це тільки коли йому виповнилося 26 років.
Маловідомий цікавий факт про Cофію Ковалевську: можливо, вона стала геніальним математиком тому, що в її дитячій кімнаті замість шпалер стіни були обклеєні листами з лекціями професора Остроградського, відомого математика. Просто батьки Софії жили дуже бідно, і шпалери були для них недозволеною розкішшю.
Радянський хімік Семен Вольфкович одним з перших почав експериментувати з фосфором. Оскільки спеціальні лабораторні халати тоді ще не були поширені, досліди академік проводив у повсякденному одязі, яку просочували фосфорні випаровування. У підсумку, коли Вольфковіч ввечері повертався додому, навколо нього поширювалося синювате сяйво, що лякало пізніх перехожих. У підсумку серед москвичів стала гуляти міська легенда про «ченця, який світиться».
Російський фізик Андрій Гейм, який нині мешкає в Нідерландах, є єдиним на планеті володарем відразу двох премій – Нобелівської і Шнобелівської. У 2000 році він отримав «Шнобелевку» за вивчення діамагнітної левітації жаб. Цікаво, що грунтуючись на цьому досвіді, він зумів написати кілька серйозних наукових праць про властивості графена, за що і отримав Нобелівську премію 10 роками пізніше.
Цікавий факт про триплексне скло, яке неможливо розбити: його винахідник, хімік Едуард Бенедиктус, придумав таке скло абсолютно випадково. Справа в тому, що одного разу в лабораторії Бенедіктуса зі столу впала колба з нітроцеллюлозою. Французький хімік з подивом помітив, що колба тріснула, але шматки скла залишилися склеєними разом. Він відразу зрозумів, в чому справа і вирішив запропонувати новий вид скла виробникам машин, щоб під час автомобільних аварій люди не гинули від порізів.
Стівен Хокінг, один з найвідоміших фізиків сучасності, довгий час викладав математику в Оксфорді, абсолютно не маючи математичної освіти! Більше того, коли Хокінг читав лекції, він випереджав своїх студентів за програмою всього на два тижні.
Американський астроном Юджин Шумейкер – єдиний землянин, чий прах знаходиться на Місяці. Капсулу з попелом, що залишився від його кремації, на супутник Землі доставив дослідницький зонд LunarProspectorв 1999 році.
Чарльз Дарвін вивчав живу природу з усіх боків, у тому числі і з кулінарного. Поки він учився в Кембриджському університеті, він навіть був членом «Клубу гурманів». Там він спробував на смак навіть такі екзотичні страви, як смажений яструб і печений бугай. Свої гастрономічні досліди він закінчив лише після того, як ризикнув з’їсти стару сову, яка виявилася жахливо жорсткою і несмачною.
Цікаво що великий Ейнштейн продавав свої автографи! Звичайний автограф коштував 1 долар, а розпис на книзі або якомусь предметі – цілих 5. Правда, всі виручені гроші вчений перераховував благодійним товариствам.
Довгий час Менделєєв відчував відчайдушну потребу в грошах на розвиток своєї лабораторії. Він звертався за допомогою до державних чиновників, але ті ігнорували його прохання. І ось одного разу лабораторію мав відвідати один з великих князів. Великий хімік спеціально завалив коридор всяким сміттям і мотлохом, щоб князь оцінив жахливі умови його роботи. І дійсно, князь був вражений бідністю лабораторії, і тут же виділив Менделєєву гроші.
Зінін Микола Миколайович, великий російський хімік, який розробив спосіб синтезу аніліну, був дуже жорстким викладачем. Він не тільки лаяв лінивих студентів, але і бив їх! Правда, двієчникам дозволялося дати здачі. Хоча майже завжди переможцем в кулачному бою виходив Зінін, так як він мав крім розвиненого інтелекту, ще й незвичайну фізичну силу.
Ісаак Ньютон був великим фізиком, але нікчемним викладачем. Коли йому довірили читати лекції в Трініті-коледжі, він робив це настільки нудно, що студенти цілими рядами засипали прямо під час занять.
І ще один цікавий факт про Ньютона: він був членом Палати лордів і не пропустив жодного її засідання. Правда, на подив усім, Ньютон ніколи не виступав з промовами перед парламентом. І ось одного разу він раптово попросив слова. Всі затамували подих і приготувалися вислухати щось неймовірно мудре від визнаного вченого. Ньютон відкашлявся і промовив такі слова: «Панове, закрийте, будь ласка, вікно – протягає! Я боюся застудитися!». Це була перша і єдина промова великого фізика в Палаті лордів.
У молодості великий датський фізик Нільс Бор захоплювався футболом. Він настільки добре стояв на воротах, що кілька разів навіть грав за збірну країни в якості голкіпера. Коли в 1922 році він був удостоєний «нобелівки», одна з газет освітила цю подію так: «знаменитий футболіст Бор отримав Нобелівську премію».
Ви можете додавати інші цікаві відомості про вчених, цікавинки про вчених через форму коментарів.
Мне 12 поставили.
Меня учитель похвалил.
Пишу реферат очень помогло.Советою!