Цікаві факти про зозулю, про незвичайного та відомого птаха Ви можете дізнатися в цій статті.
Зозуля: цікаві факти
Більшість видів зозуль не будують гнізд та не висиджують яєць, а підкидають їх іншим птахам.
Відомо близько 150 різних видів птахів, яким зозуля підкладає свої яйця. Це насамперед очеретянка, вільшанка, плиска, кропив’янка та інші дрібні співочі пташки. Зозулине яйце має вагу близько 3 г, тоді як у птахів її розмірів вага яйця становить 15 г. І не тільки за розміром і формою, а й за кольором воно схоже на яйце тієї пташки, в гніздо якої зозуля підкладає своє яйце.
Існують види зозуль, які сами висиджують і вигодовують своїх пташенят.
Щоб підкласти своє яйце до чужого гнізда, зозуля викидає одне чуже яйце з кладки і замінює його своїм. Також вона може викинути з чужого гнізда всі насиджені яйця, змусивши пташок нестися знову, а потім підкидає своє яйце в свіжу кладку.
Новонароджені зозулята у віці всього лише кілька годин від роду викидають з гнізда все, що там знаходиться, а саме: пташенят або яйця господарів гнізда. Така доля чекає всіх пташенят і яєць, поки зозуленя не залишиться одне в гнізді. Його одного вигодовують прийомні батьки, іноді набагато менші за розміром, ніж їх ненажерливий підкидьок.
У деяких видів зозуль пташенята не викидають своїх зведених братів, але затоптують їх або позбавляють їжі.
Зозуля у багатьох народів є символом страждань, вдівства, нещастя і туги за минулим. Вона може напророкувати нещасливий шлюб, поганий урожай, безгрошів’я. В інших варіантах, навпаки, цей птах пророкує щасливе заміжжя, багатий урожай, довгі літа і є символом весни.
Вважається, що зозуля раніше всіх відлітає на південь і повертається звідти, тому що у неї знаходяться ключі від Вирію, міфічної теплою південної країни, де зимують птахи і змії, а також знаходяться душі померлих.
Тривалість життя зозулі в середньому 5-10 років. Але відомі випадки, коли деякі особини доживали до 35 і навіть до 40 років.
Кує тільки самець. Голос самки схожий на регіт.
Зозуля взимку перелітає в Африку. Летять птахи частіше за все не зграями, а поодинці.