Цікаві факти про широколисті ліси розкажуть багато цікавого про дерева, які там ростуть, та про тварин, які мешкають у лісі. Цікаві факти про зону мішаних лісів зібрано нижче.
Цікаві факти про широколисті ліси
Широколисті ліси – це біом, де переважають листяні дерева, які сезонно втрачають листя.
Такі ліси зустрічається в трьох середньоширотних регіонах з помірним кліматом, що характеризується зимовим сезоном та цілорічними опадами.
Більшість широколистих лісів розташовані в Європі, Північній Америці, Східній Азії, на півдні Чилі і островах Нової Зеландії.
Найпоширеніше в світі листяне дерево – береза.
В середньому одне дерево виробляє близько сотні кубометрів кисню щорічно.
Близько 80 кг переробленої макулатури може врятувати від вирубки одне дерево.
Райони, де ростуть широколисті ліси, піддаються впливу теплих і холодних повітряних мас, через що ця зона має чотири сезони. Температура сильно змінюється від сезону до сезону з холодною зимою та спекотним, вологим літом.
Протягом осені дерева змінюють колір, а потім втрачають листя. Так природа готується до зимового сезону. Дерева пристосувалися до зими, переходять в період спокою або сну. Вони також мають товсту кору, щоб захиститися від холодної погоди. Дерева квітнуть і ростуть протягом весняного та літнього вегетаційного періоду.
Дуби, буки, берези, каштани, в’язи, клени та липи є домінуючими деревами в широколистих листяних лісах. Вони різняться за формою і висотою і утворюють щільні нарости, які пропускають порівняно мало світла через листяні крони. Чагарники зустрічаються в основному біля галявин та на лісових узліссях, де є більше світла, а трав’янисті квітучі рослини рясніють у лісі навесні, до того як на деревах з’являється листя.
Крона дуба за рік виростає приблизно на 1 метр
Широколисті ліси є домом для різноманітних видів рослин. Більшість таких лісів мають три рівні рослини. На найнижчому рівні зазвичай ростуть лишайники, мох, папороть, польові квіти та інші невеликі рослини.
Тваринам у широколистих лісах доводиться пристосовуватися до мінливих пір року. Вони повинні вміти справлятися з холодною зимою та спекотним літом. Деякі тварини зимують або мігрують взимку, щоб уникнути холоду. Тварини, які не зимують і не мігрують, повинні мати спеціальні пристосування для боротьби з голодними хижаками взимку.
У лісі частота пульсу людини зменшується на 15-20 ударів в хвилину, а дихання стає рівніше і спокійніше.
Равлики, слимаки, комахи та павуки – звичайні мешканці широколистяного лісу, також зустрічаються багато холоднокровних хребетних тварин, таких як змії, жаби, саламандри та черепахи.
Птахи представлені мухоловками, дроздами, дятлами, яструбами, совами. Також у лісі живуть такі птахи: соловей, синиця, снігур, жайворонки, зяблик, зозуля, ворони, галки, сороки, граки, гуси, качки та ін.
До найпоширеніших ссавців відносяться миші, кроти, бурундуки, білки, кролики, ласки, лисиці, ведмеді та олені, бобри лосі.
Люди постійно вирубують широколисті ліси. Вони знищують дерева для заготівлі деревини та деревного вугілля. Це серйозна екологічна проблема.
Грунт у листяному лісі дуже родючий. Насправді деякі великі сільськогосподарські райони містяться в цьому біомі, або поблизу нього.
Середньорічна температура в цьому біомі становить близько 10 ° C. Ділянки, в яких знаходяться листяні ліси, отримують приблизно 75-150 см опадів, які розподіляються досить рівномірно протягом року.