Скільки видів тварин винищила людина, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
На жаль, діяльність людини погубила багато прекрасних представників тваринного світу. Не завжди це диктувалося умовами виживання, найчастіше це робилося заради задоволення і азарту.
Тварини, яких винищили люди:
1. Тасманійський вовк
Відомий ще як тілацин. Ареалом його проживання була материкова частина Австралії і острова Нова Гвінея. Першу загрозу тасманийский вовк відчув з моменту перевезення на Нову Гвінею собак динго. Ось вони витіснили тілацина з звичного середовища проживання в Тасманію. Місцеві фермери порахували вовків загрозою для своїх стад овець, тому нещадно їх винищували. Останній тасманийский вовк загинув з вини людини 13 травня 1930 року. А останній тілацин, що міститься в неволі в зоопарку Австралії помер від старості в 1936 році.
2. Шерстистий мамонт
Шерстистий мамонт з’явився вперше в Сибіру 300 тис. років тому і поширився по території Європи і Північної Америки. Існує велика кількість теорій, що пояснює їх зникнення – втрата генетичної різноманітності, епідемія хвороби, зміна кліматичних показників. Але це другорядні фактори. Головна причина – людина, що вбивала мамонтів для харчування. Шерстистий мамонт повністю зник з лиця землі близько 10 000 років тому.
3. Маврикійський Дронт
Цей птах довгий час вважався вигаданим, до того як експедиція на Маврикій знайшла її останки. З визнанням реального існування птиці довелося також прийняти факт, який свідчить про те, що він був повністю знищений людиною. Варто сказати, що Маврикійський Дронт був не літаючим птахом. Вперше люди його виявили в 1598 році, а повністю винищили через 100 років в 1681 році. Його вбивали моряки, щоб поживитися 20-кг тушкою дронта, родича сучасних голубів.
4. Морська корова
Ця тварина була відкрито світу в 1741 році завдяки експедиції Берінга. Ареал проживання морської корови – узбережжя Командорських островів. Через її малорухливість, великі розміри і смачне м’ясо, стеллерову корову повністю знищили через 30 років, в 1768 році, після її відкриття людству.
5. Мандрівний голуб
До початку XIX ст. мандрівний голуб вважався найпоширенішим птахом на планеті, популяція якого була 5 млрд. Ареал проживання – США і Канада. Але колоністи з Європи розважалися, винищуючи голубів. Зменшення рівня чисельності птахів аж до 1870 року проходило плавно. Але через 20 років вони стали катастрофічно зникати. У природному середовищі існування останній мандрівний голуб жив в 1900 році. У неволі птиці протрималися до 1914 року, коли останній голуб на ім’я Марта помер від старості.
6. Північноафриканська коров’яча антилопа
Ці тварини, зниклі з вини людини колись мешкали в Африці. До початку ХХ ст. вони повністю зникли з лиця землі в 1954 році через активне полювання людини на них.
7. Яванский тигр
У XIX ст. яванський тигр жив на території о. Яви, заважаючи його мешканцям своїми частими відвідинами поселень. Це послужило причиною початку полювання на тварин. У 1950 році їх чисельність зменшилася до 20-25 особин. І це при тому, що більша частина тигрів охоронялася заповідником. У 1970 році залишилося тільки 7 яванських тигрів. А в середині цього ж року вони були винищені назавжди.
8. Занзібарський леопард
Винищення цієї тварини здійснювалося не з метою добути м’ясо або шкуру леопарда, а через побоювання того, що він почне нападати на поселення і худобу. Місцеві жителі вірили, що цих леопардів навчають відьми для того, щоб вони творили чорні справи, капості людям. Дані забобони призвели до того, що в 1990-тих роках вони зникли, незважаючи на створену вченими програму по збереженню їх виду.
9. Піренейський козеріг
Іспанському дикому цапу, одному з 4 його видів, не пощастило дожити до сьогоднішніх днів. Останній піренейський козерог загинув через безглузду випадковість у 2000 році – на нього впало дерево. Вчені, здобувши ДНК тварини, намагалися створити клон. Але дитинча незабаром померло він великої кількості дефектів.
10. Західний чорний носоріг
Чорний носоріг помер пару років тому. Ареал проживання тварини – Камерун. На них полювали браконьєри з метою добути їх ріг, який в китайській медицині використовується для лікування недуг. Повне зникнення західного чорного носорога датується 2011 роком.
Квагга, що мешкала на півдні Африки, відноситься до загону непарнокопитних. Спереду вона мала смугасту забарвлення, як у зебри, ззаду – гнідий окрас коня. Бури добували кваггу заради її міцної шкури. Квагга – чи не єдине з вимерлих тварин, представники якого були приручені людиною і використовувалися для охорони стад. Кваги набагато раніше домашніх овець, корів, курей помічали наближення хижаків і попереджали власників гучним криком «Куах», від якого отримали свою назву. Остання квагга була вбита в 1878 році.
Це тільки 11 видів тварин, але з вини людини з лиця Землі зникло набагато більше тварин. За даними Міжнародного союзу охорони природи на 2008 рік, за останні 500 років повністю вимерли 844 видів тварин і рослин.