Твір на тему: “Мелодійна українська мова” можна написати використовучи поданий варіант.
Твір “Українська мова в моєму житті”
Українська мова – одна з наймилозвучніших і найспівучіших мов у світі. Скільки разів ми чули ці слова? Безліч – на уроках мови й літератури в школі, університеті, бачили на рекламних білбордах, чули по радіо чи з екрану телевізора. Та чи задумувались справді над тим, чому нашу рідну мову так називають? Чи прислухались до її слів? Чи просто-напросто завчили всім відомий вислів і навіть не намагались його зрозуміти?
Українська мова – одна зі слов’янських мов. Близькими до неї вважають білоруську, російську, дещо менше польську і чеську. Та чомусь тільки українську серед них виділяють як наймилозвучнішу. Мовознавці можуть сказати, що така особливість нашої мови пов’язана з хорошим співвіднесенням кількості голосних і приголосних звуків у словах. А от пересічний українець скаже дещо зовсім інше. Перше, на що він зверне нашу увагу – зменшено-пестливі слова. Ось наприклад, ніч – ніченька, мати – матусенька, мамусенька, син – синочок, береза – берізонька. Але ж це тільки іменники, а ще ж є дієслова – спатоньки, їсточки, прикметники – красненький, гарненький, малюсінький, прислівники – легенько, любесенько, швиденько. Таких приємних для сприйняття слів навряд чи зможемо знайти в інших мовах. Але ж не тільки пестливі слова особливі, а й навіть і згрубілих таких як в українській мові ви не знайдете ніде – ручище, вітрюганище, величезний, здоровущий. І хоч їх дещо менше, ніж пестливих, але й вони є особливими і характерними тільки для нашої мови.
Друге, на що вкаже нам пересічний українець – фразеологізми. Такої багатої і розмаїтої фразеології як в українців немає ні в кого! Тут тобі і ґав ловитимуть, і глека розіб’ють, і кашу заварять, і гору скинуть з плечей, і на вус намотають, і навіть свиню підкладуть! І головне, що фразеологізми характерні не тільки для літературної норми, а й широко побутують в щоденному вжитку українців.
Ну а третя особливість, представлена нам тим же пересічним українцем, точно доведе нам красу й оригінальність нашої мови – це українська лайка. Так-так, саме лайка, бо часто саме вона вміщає в собі весь український колорит.
Тут вже видно-невидно всіляких побажань: най ті качка копне, а щоб тобі курка на ногу наступила, а бодай тебе чорти вхопили; прозивань: бісова душа, вражі діти; та й просто слів-виразів: біс, бусурман, недотепа, кепсько та багато-багато інших. Українська лайка настільки колоритна, що її не соромляться вживати у своїх творах і письменники. Хіба ж ще якийсь народ може похвастатись таким надбанням?
Наша рідна українська мова дуже багата, співоча, колоритна. Саме вона може будь-якому іноземцю про особливості менталітету нашого народу. Сама нею ми пишаємось і гордо називаємо однією з найкрасивіших мов світу!
Автор: cup_of_flowers
Власний твір про українську мову можна залишати в коментарях, щоб поділитися своїми думками з однолітками.