Вернадський внесок в науку

Біологія

Що відкрив Вернадський? Який внесок Вернадського в географію?

Вернадський внесок в розвиток біології та географії

Володимир Вернадський – кристаллограф, мінеролог, геолог, основоположник біогеохімії, геохімії, радіогеології, вчення про біосферу і живу речовину, вчений-енциклопедист. Він був першим дослідником життя як єдиного цілого, як геологічно своєрідної живої речовини, яка характеризується хімічним складом, вагою, геохімічною активністю і енергією. Учений не раз підкреслював, що за всю геологічну історію живі організми освоювали нові куточки планети, пристосовувалися до природних різноманітних умов, брали участь в їх змінах. Вернадський першим зрозумів, що людина цілком належить біосфері – і духовним життям, і тілом, майбутнім і минулим.

Вернадський вивчав біосферу як геологічне тіло, функції та будова якої визначені особливостями Космосу і Землі. А живі організми і жива речовина – це форми, рівні організації біосфери.

  • Вернадський автор концепції біологічної структури океану.
  • Вчений висунув теорію каолінового ядра, розробив концепцію структури силікатів, підкоригував класифікацію кремнеземистих з’єднань, а також вивчав явище зсуву і ковзання в кристалах кальциту і кам’яної солі.
  • Він розробив генетичну мінералогію, встановивши зв’язок між хімічним складом мінералу, його формою кристалізації, умовами утворення і генезисом.
  • Поклав початок радіогеології.
  • Вернадський внесок в екологію обумовлюється тим, що вчений вивчав процеси, які протікають в біосфері. В результаті чого він розробив теорію біогеохімії. Нова теорія лягла в основу вчення про біосферу, нижньої частини атмосфери, гідросфери і верхньої частини літосфери. Біосфера населена живими організмами, які утворюють динамічну цілісну систему. Вернадський встановив, що екологічний стан зовнішньої кори планети визначається живими організмами, їх діяльністю.
  • Створив філософське вчення про ноосферу. Він виділив такі види речовин в структурі біосфери – жива, біогене, відстале, біокосне, речовина в процесі радіоактивного розпаду, розсіяні атоми, речовина космічного походження

Також однією з заслуг Володимира Івановича називають організацію експедицій і створення лабораторної бази з пошуків і вивчення радіоактивних мінералів.

Володимир Іванович є творцем Української академії наук

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, внесок Вернадського у вчення про біосферу.

Оцініть статтю
Додати коментар