В наш технологічний час, відкатні ворота – це вже не розкіш, а необхідність для підвищення комфорту. В порівнянні з розпашними воротами, вони мають багато переваг. Серед них можна виділити – сучасний вигляд, функціональність, раціональне використання простору на території, зручність відкриття і легкість монтажу автоматики до них.
Основні етапи встановлення відкатних воріт
Відкатні ворота бувають декількох типів – консольні, підвісні, рухомі по рейці, розташованій у проїзді. Найбільшою популярністю користуються консольні конструкції, оскільки відрізняються від інших типів достатньо стабільною роботою та більшим терміном служби.
Головні етапи встановлення відкатних воріт консольного типу:
- Підготувати місце для встановлення воріт, тобто провести бетонування закладної (вона складається зі швелера та арматури). Швелер має бути достатньо широким, щоб на ньому було зручно розмістити роликові каретки.
- Зварити несучий каркас, встановити його на каретки, прикріпити комплект фурнітури до каркасу.
- Перевірити стулку на плавність руху.
- Зашивка стулки обраним матеріалом.
Якщо ви вирішили робити ворота своїми руками, то обов’язково подивіться відео на нашому каналі, де буде детально та наглядно пояснено як виконати кожен з цих етапів.
Що знадобиться для виготовлення відкатних воріт
Для початку, необхідно зробити закладні елементи – швелер зі сталевою арматурою, які заливаються бетоном.
Після цих підготовчих робіт буде можливе встановлення відкатних воріт.
Для їх виготовлення Вам знадобляться:
Фурнітура для відкатних воріт – її слід обирати в залежності від параметрів Ваших воріт. Обов’язково необхідно враховувати вагу зашивки та самої стулки, ширину проєму, висоту воріт, місце для відкату. Також, слід знати, що обирати фурнітуру варто з запасом в 30%.
На що важливо звернути увагу, при виборі фурнітури! Направляюча має бути рівною, ролики на каретках обов’язково мають бути металевими, уловлювачі не менші 3,5мм (щоб їх не розігнуло вітром).
Подивись! Виготовлення фурнітури для відкатних воріт – рекомендації по вибору
Матеріали для виготовлення стулки воріт – пропонуємо використовувати Т-профіль, а також необхідні профільні труби-перемички, матеріали для зашивки.
Ми також можемо запропонувати своїм клієнтам комплект конструктору воріт “Звари Сам” під власну зварку, або вже готовий каркас з Т-профілю. Каркаси виготовляємо як за стандартними розмірами, так і за Вашими даними. Готовий каркас зробить монтаж воріт значно простішим та прискорить цей процес.
Також, якщо Ви вирішите автоматизувати відкриття та закриття воріт, варто придбати автоматику для відкатних воріт. Комплект автоматики, як і фурнітура, підбирається в залежності від параметрів конкретних воріт – розміру, ваги та показника інтенсивності роботи.
Матеріали для зашивки стулки воріт
Зашивка грає не останню роль при виготовленні воріт. Від вибору зашивки залежить не тільки зовнішній вигляд воріт, а й в залежності від неї підбирається фурнітура та автоматика, оскільки при виборі цих елементів необхідно враховувати вагу стулок.
Найбільш популярним матеріалом є профнастил. Це доволі універсальний матеріал, який відрізняється невеликою вагою, довговічністю та доволі прийнятною міцністю.
Також, дуже зручно, що на ринку пропонується доволі широка палітра кольорів профнастилу.
Інші варіанти зашивки:
- фільонка;
- дерево;
- сендвіч-панелі;
- ковка, ковані елементи та ін.
Відкатні ворота своїми руками – це легко!
Отже, для того, щоб зробити ворота, важливо заздалегідь продумати всю конфігурацію: зашивку воріт, метал, з котрого будуть зроблені ворота, і, звісно, фурнітуру для воріт.
Якщо Ви не знаєте з чого варто розпочати при створенні воріт своїми руками, тоді рекомендуємо звернутися до наших спеціалістів, які надішлють Вам безкоштовне креслення за даними розмірами, проконсультують та нададуть відповіді на всі питання стосовно воріт.