Чи знаєте ви щось цікаве про водоспад Ігуасу? Цікава інформація про водоспад Ігуасу для дітей і дорослих зібрана в цій статті.
Цікаві факти про водоспад Ігуасу
У 2011 році, в результаті всесвітнього голосування, водоспади Ігуасу були визнані одним із семи нових чудес природи поряд з Амазонією, бухтою Халонг, островом Комодо та ін.
Назва «Iguazu» з мови гуарані можна перекласти як «велика вода».
Водоспади Ігуасу – це система водоспадів на річці Ігуасу на кордоні між Бразилією та Аргентиною. Ігуасу включає в себе 275 водоспадів різної висоти і ширини. Найбільшим водоспадом є «Паща диявола» (ісп. Garganta del Diablo) – величезний 82-метровий підковоподібний водоспад шириною 150 м і довжиною 700 м. Більшість водоспадів Ігуасу мають висоту трохи більше 60 метрів.
Найбільш відомі серед водоспадів Ігуасу: «Паща диявола» (також «Горло диявола»), «Дві сестри», «Адам і Єва», «Рамірес», «Стрибок квітки» («Сальто-Флоріано»), «Три мушкетери».
Незвичайні розломи і западини в землі утворилися в цій місцевості, як вважають вчені, близько 130-140 млн років тому.
Цікавою особливістю водоспадного комплексу є факт його постійного «руху». За 20000 років водоспади перемістилися на 28 км в сторону від того місця, де знаходилися раніше (недалеко від впадіння Ігуасу в річку Парану).
Однією із значущих місцевих пам’яток є одна з найбільших у світі гідроелектростанцій Ітайпу, яка забезпечує 70% потреби в електроенергії Парагваю і 20% Бразилії.
Щороку Ігуасу відвідують близько 2 млн туристів. Навколо водоспадів побудовані спеціальні оглядові майданчики, прокладені екскурсійні маршрути. Відвідувачам видають непромокаючий одяг. В околицях добре розвинена інфраструктура (як з бразильською, так і з аргентинської сторони): два аеропорти, безліч готелів, кемпінги, точки громадського харчування тощо.
Вперше побачивши водоспади Ігуасу, Перша леді США Елеонора Рузвельт вигукнула: «Жалюгідна Ніагара …» (Ніагарський водоспад, штат Нью-Йорк / провінція Онтаріо – прим.). dovidka.biz.ua
Серед водоспадів усього світу Ігуасу відрізняється більшим комфортом для туристів. Комплекс розділений на безліч острівців, з’єднаних між собою мостами, що дозволяє споглядати водоспади як кожен окремо, так і всі разом. У деяких точках огляд на водоспади навколо людини досягає 260 градусів. Деякі великі світові водоспади, наприклад Вікторію, можна добре розглянути лише з вертольота.
Сезон дощів приносить в околиці Ігуасу близько 2000 мм опадів. Траплялося, що водоспади повністю пересихали, останній такий раз був зафіксований в 1978 році.
Легенда у водоспад Ігуасу
Як і практично будь який водоспад на Землі, Ігуасу не обділений красивою історією, яка пояснює його походження. Як розповідає індіанська легенда, одного разу бог М’Боу вирішив одружитися на красивій дівчині Наїп, яка, у свою чергу, любила хороброго молодого воїна Тароба. Закохані вирішили тікати, перепливши річку, однак всемогутній М’Боу дізнався про це і, перетворившись на величезного змія, струсонув землю могутнім ударом. Від удару земля провалилася і на місці річки з’явилися водоспади. Тароба бог перетворив на пальму, а Наїп на камінь на протилежному від нього березі. Тепер їм було визначено вічно дивитися один на одного, не маючи можливості стикнутися знову.
Хто відкрив водоспад Ігуасу?
Першовідкривачем Ігуасу вважають іспанського конкістадора Альвара Кабеса де Вака, який відвідав водоспади в 1541 році. Його експедиція була спрямована на пошуки міфічної країни Ельдорадо. У своїх щоденниках Кабеса де Вака назвав водоспади «значними» і зауважив, що «бризки вельми високо злітають над водою».
Цікавинки про водоспад Ігуасу, цікаві відомості про водоспад Ігуасу ви можете додавати через форму коментарів.