Володимир Дрозд цікаві факти

володимир дрозд цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Володимир Дрозд цікаві факти з життя українського письменника – шістдесятника розкажуть про його дитинство, захоплення, творчість та особисте життя.

Володимир Дрозд цікаві факти

1. Володимир Дрозд будучи ще молодим 23-річним юнаком видає свою першу книгу оповідань та новел під назвою «Люблю сині зорі», яка вийшла друком у 1962 році і після цього його одразу було прийнято до Спілки письменників України.

Володимир Дрозд був людиною інтелігентною, незлобливою, з почуттям гумору. Любив покепкувати, але так, щоби не образити товариша. Мав веселу вдачу, зберіг дитинне сприйняття світу.

2. Як він любив говорити про себе «Син колгоспника з глухого поліського села» – який за свій талант та плідну працю став чудовим журналістом газеті району, добре закінчив університет та доріс до столичного відомого письменника. А такими досягненнями може похвалитись далеко не кожний.

3. Володимир мав дружину – поетесу Ірину Жиленко. У них народилось двоє дітей – Орися та Павло. У подружжя були спільні інтереси, пріоритети.

Служив в армії в Сретенську за дев’ять тисяч кілометрів од Києва. За три роки солдатської служби вони з Іриною написали одне одному загадом близько трьох тисяч листів. Писали щодня, а іноді — і по кілька разів на день.

4. Він є Лауреатом премії Фундації Омеляна і Тетяни Антоновичів, Лауреатом Шевченківської премії, Лауреатом Міжнародної літературної премії імені Миколи Гоголя «Тріумф», яка була присуджена йому в 2017 році посмертно. Довідник цікавих фактів та корисних знань

5. Письменник був віруючим. Але віра й церква для нього — поняття відмінні. Церковнослужителів порівнював з політруками…  До церкви ходив рідко.

6. Дрозд був першим головним редактором журналу «Київ».

7. Володимир Дрозд товаришував з Євгеном Гуцалом та Валерієм Шевчуком.

володимир дрозд біографія8. Відомі твори – «Парость», «Люблю сині зорі», «Маслини», «Люди на землі», повісті «Ирій», «Земля під копитами», «Музей живого письменника», «Самотній вовк», «Крик птаха у сутінках», «Балада про Сластьона», «Три чарівні перлини», романи «Ритми життя», «Катастрофа», «Дорога до матері», «Добра вість», «Люди на землі», «Новосілля», «Спектакль» та «Листя землі».

9. Він належить до плеяди письменників-шестидесятників.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Володимира Дрозда.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Павло Дрозд

    Мда, тобто ні мене ні сестри не існує? Ви би хоч трохи поцікавились інформацією про моїх батьків, перш ніж писати таке

    Відповіcти
    1. Володимир Зеленський

      Вибачте за нашу помилку, ми все відредагуємо!

      Відповіcти
    2. ПОНСКИЙ ПОН ПОНОВИЧ

      Це все що ми знайшли, більше нічого немає в інтернеті.

      Відповіcти
  2. Юлія

    шістдесятники…прошу виправити помилки..

    Відповіcти
    1. J. G. (Джей Джи) автор

      Правильними є два варіанти: Шістдесятники або шестидесятник

      Відповіcти