Вплив грошей, багатства на людину в наш час

Систему кредитних відносин людство заснувало задовго до того, як були збудовані перші банки і ломбарди. Твори з укр мови

Як гроші змінюють людину? Який вплив грошей, багатства на людину в наш час? Відповіді на ці питання Ви знайдете нижче.

Чи всіх людей псують гроші? Чому гроші іноді негативно впливають на людину?

Всі знають відомий вислів: “Гроші псують людину”. Але чому так говорять? Невже гроші справді негативно вливають на людину? Показують її гіршу сторону? Як це проявляється і чому? Спробуємо розібратись.

З давніх давен усі люди ділились на класи або стани. Головним критерієм поділу була заможність, тобто наявність певної кількості грошей у людини. Цей поділ спостерігаємо і дотепер, у двадцять першому столітті. Тепер маємо поділ на три групи: багаті, бідні і так звані середняки, які не надто багаті, але не дуже й бідні. Згідно до кількості бідних і багатих навіть вимірюють рівень розвитку країни! Тепер розберемось кого можемо віднести до цих трьох груп.

Розпочнемо з багатих – це люди, які можуть дозволити собі купити все, що вони захочуть і при цьому, не витратити всі гроші, які в них є. Зазвичай це бізнесмени та політики. Далі звернімо увагу на їхніх противників – бідних. Це люди, які буквально виживають на ті кошти, які заробляють. Їхніх грошей вистачає лише на їжу і на сплату податків і комунальних послуг. До них зазвичай належать люди робочого класу (працівники заводів, дрібних підприємств, державних установ тощо).

Так звані середняки – це люди, які можуть дозволити собі більше, ніж просто купівля їжі і сплата податків: купівля одягу, недорогої побутової техніки, відпочинок. До них відносять працівників приватних установ, дрібних підприємців та осіб, що займають керівні посади.

Не зважаючи на такий розподіл всі люди, більше чи менше, хочуть отримати більше грошей, ніж вони мають. Звідки така жага до грошей?

Гроші – це спосіб забезпечення базових потреб людини у їжі, одязі, сні, відпочинку. Здавалося б, що отримавши більше грошей, людина має заспокоїтись, але їй хочеться ще. Тут і проявляються певні риси характеру людей. Жага до наживи, заздрість, скупість, жадібність, навіть черствість і злість – всі ці риси пов’язані з бажанням мати гроші. Чому вони проявляються? По-перше, через те, що гроші забезпечують основні матеріальні потреби людини. Якщо їх мало, то виникає незадоволення. По-друге, гроші – це показник успіху, який допомагає здобути певний статус в суспільстві. Оскільки людина живе в соціумі, то вона хоче відчувати себе його рівноправною частиною. По-третє, наявність грошей – це певна гарантія щасливого майбутнього. Ці три складові грають велику роль в житті людини. Тому часто, через нестачу грошей, люди озлоблюються.

Але ж чому люди стають так званими поганцями через великі гроші? Людиною керує жага до наживи. Чим більше грошей вона має, тим більше їй хочеться. Всередині прокидається думка, що більше грошей можуть забезпечити її ще більше і тоді людина починає здобувати ще більше грошей.

Та невже все так погано? Невже гроші впливають тільки негативно? Ні, це не так. Є дуже багато людей, які не підвласні їхній силі. Це можуть бути люди з усіх трьох груп. Вони розуміють, що окрім матеріальної сторони є й духовна. Вони прагнуть забезпечити багатством саме свою духовну сторону. Не треба думати, що вони не розуміють ваги грошей окремо для людини і у світі загалом. Вони розуміють, але не надають цьому аж такої сильної уваги.
Наразі ми не можемо уявити світ без грошей. Але можемо керувати своїм ставленням до них. Тож давайте ставитись до них лише як до однієї з матеріальних частин людського життя, яка є далеко не головною і завжди стоїть після духовної сфери.

Автор: cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Серега я.

    Какая бесполезная статья про гроши.

    Відповіcти
    1. Олег

      Це скоріш за все не стаття, а твір. Як для твору непогано )

      Відповіcти