Як доглядати за бегонією?

Поради

Як доглядати за бегонією потрібно всім власникам даної квітки.

Догляд за бегонією в домашніх умовах

Бегонія – одна з найкрасивіших квіток, нараховується понад 1000 видів бегоній. Рослина вимагає уваги до себе, а натомість обов’язково віддячить пишним цвітінням.

Бегонії не люблять прямі сонячні промені, хоча і вимагають рясну кількість світла. Важливо, щоб освітлення було розсіяним, наприклад, коли рослина перебуває за тюлем або ж в півтіні. Оптимально розташовувати квіти на ділянках, освітлюваних сонцем вранці або після 17.00.

Рослина не терпить протягів, вони можуть привести до в’янення і навіть загибелі квітки.

Важливо! Навіть в домашніх умовах необхідно подбати про створення періоду спокою для домашньої квітки. Після інтенсивного цвітіння бегонія виснажена і вимагає відпочинку. Якщо квітка росте в невідповідних умовах, то це позначиться на його стані. Так, листя можуть почати в’янути, а цвітіння може довго не наступати.

У багатьох бегонії без догляду не цвітуть протягом декількох років. Тому, якщо ви хочете, щоб рослина себе добре почувала, варто правильно за ним доглядати.

Полив і підгодівля бегоній

Інтенсивність зволоження землі безпосередньо залежить від виду рослини.

  • Так, ампельна бегонія вимагає частого поливу в період цвітіння. Додавати вологу слід після висихання грунту.
  • Бульбова форма не любить вологу, адже рідина може запросто призвести до гниття коренів і загибелі рослини. Тому полив повинен бути не частіше, ніж 1-2 рази на тиждень.

Але врахуйте, якщо ви проживаєте в зонах з жарким і сухим кліматом, варто контролювати стан грунту. При його висиханні полийте рослину.

Бегонія Елатіор, що відрізняється красою квіток і неймовірним достатком відтінків, вимагає особливої ​​уваги до поливу. При занадто частому зволоженні коріння рослини гниють, і квітка дуже швидко гине. Якщо ж вологи не вистачає, Елатіор може стрімко скинути квіти і листя. Потім настає загибель квітки. Навіть досвідченим квітникарям не завжди вдається реанімувати рослину, тому до поливу слід ставитися уважно.

До інших видів бегоній вимоги цілком стандартні. У домашніх умовах полив слід здійснювати в міру висихання грунту. Щоб переконатися, що волога не прихована за підсохлим верхнім шаром субстрату, слід провести простий тест з зубочисткою. Вставте індикатор в грунт, ближче до краю горщика, залиште його там на 2-3 хвилини. Якщо зубочистка волога, то полив варто відкласти, а якщо вона суха – пора додати рослині цілющої вологи.

Вимоги до температури, вологості повітря 

Всі види бегоній мають схожі вимоги до температури. Найкомфортніше рослини відчувають себе на свіжому повітрі при 20-21 градусах. У домашніх умовах це можна забезпечити, виключивши включення додаткових джерел тепла.

Бегонії не люблять занадто сухе повітря. Важливо забезпечити їм достатню кількість вологи, особливо в літню спеку і в опалювальний період. Для цього щодня обприскуйте квітку з пульверизатора. Якщо ж рослині все одно не комфортно, то варто встановити її в піддон з водою або вологим керамзитом.

Особливо вимоглива до температури і вологості повітря бегонія Елатіор.

Корисна порада! Бегонії цінують свіже повітря, тому слід кожен день, бажано вранці, провітрювати кімнату з квітами.

 Догляд за бегонією в період спокою

Кожне рясно квітуча рослина вимагає відпочинку. І бегонія – не виняток. Щозими вона потребує уповільнення зростання і період спокою. Догляд за рослиною на даному етапі досить специфічний, безпосередньо залежить від типу рослини.

Особливо вимоглива бульбова бегонія. Вступ в період спокою має бути поступовим: спочатку скорочують полив і припиняють підживлення, потім – видаляють стебла і листочки. І тільки потім слід помістити рослину в приміщення з температурою повітря в межах 15 – 16 градусів. Полив не припиняють повністю, лише скорочують до 2-3 разів на місяць. Вихід з періоду спокою теж повинен бути поступовим.

У догляді ампельна бегонія трохи простіше. Вона не вимагає поступового переходу в стан спокою, обрізка теж не потрібна. Досить перенести горщик з квіткою в прохолодне і світле приміщення, скоротивши полив і підгодівлю.

Гібридний вид – бегонія Елатіор – не вимагає специфічного догляду. Просто скоротіть полив і кількість підгодівлі. Бажано, щоб температура повітря була в межах 15-17 градусів. Але більшість квітникарів використовують сорт Елатіор як рослину одного року, регулярно замінюючи старі екземпляри на нові.

Як бачите, забезпечити квітам період спокою в домашніх умовах досить складно, але можна. Жителям приватного сектора варто розглянути перенесення рослин на закриту веранду або в підвал. Якщо ж ви проживаєте в багатоквартирному будинку, то досить перемістити квітку в під’їзд.

Розмноження бегоній

Розмноження бегонії – простий процес, але він вимагає суворого дотримання певних правил. Розмноження бегоній може мати такі форми:

  • Живцювання. Розмноження даним методом відрізняється високою швидкістю. У більшості випадків використовують верхівкові зрізи, довжиною в 10-15 см. Але бегонію Елатіор можна розмножувати і листовим способом. Зрізані череночкі слід помістити в чисту воду і просто чекати утворення корінців. Щоб отримати швидкий результат, можна додати стимулятор росту коренів, який продається в кожному магазині.
  • Пересадка бульб. Цим методом розмножується бульбова бегонія. Досить просто відсадити нові бульби із загального горщика в окремий або ж просто купити їх в магазині.
  • Насінням. Це найбільш трудомісткий метод розмноження бегоній. Насіння слід висаджувати у вологий грунт, після чого накрити його плівкою. Важливо забезпечити достатню вологість для появи сходів. Якщо грунт під плівкою висихає, зволожувати його слід за допомогою пульверизатора. Коли паростки зміцніли, важливо, щоб посадка проводилася в окремі ємності.

Як бачите, розмноження бегоній доступно кожному: як досвідченому квітникарю, так і простому любителю.

Як розсаджувати бегонію

Посадка бегоній вимагає правильного підбору грунту. Отже, для всіх типів бегоній, включаючи такі сорти, як ампельна, бульбова і Елатіор, слід підготувати таку суміш: дернова земля; крупний пісок; листова земля. Посадка бегоній в таку суміш забезпечить їм швидке зростання. Якщо ж самостійний підбір грунту скрутний, варто купити спеціальну суміш для бегоній. Перш, ніж розпочато посадку рослини, слід засипати на дно горщика додатковий дренаж. Це може бути керамзит, пінопласт або проста галька.

Корисні поради

Щоб ваша бегонія радувала рясним цвітінням і насиченою зеленню, варто прислухатися до цінних порад від досвідчених садівників. Отже, вам допоможуть такі хитрощі:

  • В період цвітіння зрізайте вянучі квіточки, це простимулює розвиток нових. Даний порада особливо актуальна до бегоній типу ампельна або Елатіор.
  • У міру зростання пересаджують квітку в не надто великий горщик. Він повинен максимум на 2 см перевершувати попередній в діаметрі.
  • Якщо у вас ампельна бегонія, то вибирайте вазу або горщик на високій ніжці.
Оцініть статтю
Додати коментар