Як вибрати ресторан, кафе для святкування весілля, дня народження, корпоративу чи іншого свята Ви дізнаєтеся в цій статті.
Як обрати ресторан?
Перш ніж приділити вихідні пошукам ресторану, подумайте, в яких закладах Ви та ваші гості зазвичай проводять час. Де подобається кухня? Швидко виконують замовлення? Як спілкуються з клієнтами?
Варіанти, що прийшли на розум, розглядайте за такими параметрами:
- екстер’єр: як виглядає ресторан і прилегла територія. Чи зручно під’їжджати? Чи є парковка? Чи можна провести фотосесію?
- інтер’єр: планування залу, колір стін, наявність вікон, в якому стані меблі, текстиль, а туалетні кімнати?
- кухня, переважна в меню: наприклад японська, середземноморська, італійська, грузинська, ін. Тому уважно вивчайте банкетне меню.
Це ключові моменти при виборі ресторану для святкування. Сьогодні не потрібно ходити по всіх ресторанах на початковому етапі. Список ресторанів Ви может скласти, використовуючи сервіс Томато. А вибравши 5-6 ресторанів відвідайте їх, щоб дізнатися у адміністратора наступні відповіді на питання.
1. Скільки людей вміщує потрібний зал?
2. Форма, розмір столів і максимальна кількість людей за столом.
3. Якщо в ресторані два суміжних зали, наприклад, на першому і другому поверсі, чи буде ще банкет в цей день?
4. До якого часу працює майданчик? Чи є можливість продовжити оренду? Скільки коштує додаткова година?
5. До котрої години працюють офіціанти? Чи є можливість продовжити час роботи? Скільки коштує додаткова година? Чи входить оплата роботи офіціантів в загальну суму за банкет або оплачується окремо?
6. Чи є місце для виїзної церемонії для весілля? Чи оплачується оренда додатково?
7. Якщо немає майданчика для виїзної церемонії, чи можуть порекомендувати місця поблизу?
8. Чи можна запрошувати свою весільну команду (провідного, діджея, флористів, декораторів і т.д.)?
9. Мінімальна вартість банкетного меню на одну людину. Чи є варіанти готового меню? Чи є дитяче меню? Страви для вегетаріанців і інші типи особливого меню (якщо потрібні)?
10. Умови за своїм алкоголем, напоями, десертами і фруктами.
11. Який вигляд мають банкетні столи, посуд, стільці, скатертини, серветки
12. Чи можна запалювати свічки, рухати меблі, змінювати певні деталі. Чого категорично робити не можна.
13. Чи є гримерки для нареченої і артистів?
14. Чи можна влаштовувати на території феєрверк або фаєр-шоу?
15. Спеціальні пропозиції для молодят (наприклад, номер в подарунок, якщо мова йде про ресторанно-готельний комплекс).
Коли бронювати ресторан?
Дата весілля чи іншої події обрана? Тоді сміливо вирушайте на пошуки локації. Ресторани зі стильним інтер’єром, смачними стравами та високим рівнем сервісу бронюють за кілька місяців до дня Х.
Що робити, якщо ресторан, який подобається, заброньовано або перевищує бюджет? Найбільш очевидний варіант – звернути увагу на заклади схожого рівня. Можна піти далі і подивитися музеї, парки, оранжереї в ботсаду, приватні будинки, дахи, які здають в оренду під заходи.
Дегустація страв
Перш ніж підписувати договір, замовте столик і повечеряйте в обраному закладі. Їжа – один з головних чинників при замовленні ресторану для весілля. Не нехтуйте порадою. Буває і територія доглянута, і зал для банкету світлий, і офіціанти посміхаються, але страви виглядають дивно, а на смак … і говорити нема чого.
Зверніть увагу на оформлення та подачу їжі, наскільки опис в меню відповідає вмісту тарілки. Замовте кілька варіантів холодних закусок, салат та основну страву.
Не соромтеся уточнювати моменти, які викликають побоювання. Повірте, немає нічого гіршого, голодних гостей. Враження від шикарних квітів, веселої програми зменшаться, якщо страви виявляться несмачними.
А після вибору ресторану, підписуйте відповідний договір, щоб в запланований день отримати тільки позитивні емоції, а не вирішувати непередбачені проблеми.