Як павук плете павутину та які особливості павутини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Що таке павутина?
Павутина являє собою білкову масу, що виділяється специфічними залозами павука. Це рідка речовина, яка потрапляючи в повітря, дуже швидко перетворюється в полімер, утворюючи липкі нитки. До речі, павутина вважається досить міцним матеріалом. За своєю стійкостю навіть сталь поступається їй. Міцність павутини вражає. Що ж робить її такою міцною?
Вся справа в специфічних складових – це 2 білки. Один з білків відповідає за міцність павутини, а другий за еластичність. У павутині кожна ниточка покрита клейкою спеціальною речовиною, яка має утримувати здобич в момент її потрапляння в сіті. Жертва, намагаючись вибратися з пастки, заплутується в павутині ще більше і остаточно поглинається цією речовиною.
Найміцніша павутина у павуків-кругопрядів, які мають велику кількість залоз, що роблять міцні нитки.
Як павуки плетуть павутину?
Плетіння павутини це не найлегший процес. Все залежить від того, який тип павутини. Дуже часто павук виробляє досить складні нитки для плетіння, для яких необхідна участь різних залоз. До того ж і самому павуку потрібно активно працювати, щоб зробити такий міцний матеріал.
Ось як це відбувається. Спочатку кінчик майбутньої клейкої нитки потрібно зачепити за що-небудь (наприклад, за гілку). Але кінців, на яких вона кріпиться, має бути три, щоб в результаті вийшов трикутник. Протилежний кінець павук прикріплює до поверхні на відповідній стороні кута. Після чого починається формування ниток, які в центрі схрещуються між собою від однієї точки кріплення до протилежної. Після починається новий етап робота павука. До країв від центру плететься нитка, що з’єднує попередні нитки між собою. Останнє, що необхідно зробити – створити особливу, сигнальну нитку. Її завдання – повідомляти павуку, що в його мережу попалася здобич.
Також варто відзначити наступне: сам павук у своїй павутині розташовується в самому центрі, заповнюючи в ній просвіти.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як плететься павутина.