Придбання вживаного iPhone — це чудовий спосіб отримати якісний смартфон від одного з найкращих світових брендів за розумну ціну. Щоб така купівля себе виправдала, важливо врахувати чимало нюансів. Ми розкажемо вам, як вибрати та купити iPhone 11 б/у, щоб не пожалкувати про це.
Чому вживаний iPhone — це розумний вибір
Вживані смартфони Apple популярні, адже вони дають змогу отримати доступ до екосистеми бренду і при цьому не переплачувати за нові моделі. Більшість смартфонів випереджають свій час, тому навіть через 2, 3, а то й навіть 6 років вони актуальні та можуть задовольнити користувацькі потреби. Наприклад, iPhone 11 — чудовий варіант для роботи, навчання та розваг. Основні переваги вживаних смартфонів Apple:
- доступніша ціна. Можна придбати його з економією 50% і навіть більше в порівнянні з новим. При цьому для більшості користувачів функціоналу цієї моделі буде цілком достатньо;
- великий вибір. Ентузіасти та прихильники бренду ладні міняти свої смартфони ледве не при кожному новому релізі, тож на ринку чимало вживаних iPhone в хорошому стані;
- стабільна продуктивність. Навіть старші моделі працюють плавно й протягом приблизно 5–6 років отримують актуальні оновлення операційної системи. Головне, щоб апаратна частина підтримувала такі вдосконалення.
Вживані iPhone в хорошому стані прослужать вам ще дуже довго, і ви не матимете до них жодних претензій.
Перевірка перед покупкою
Де б ви не вирішили купувати пристрій, до його перевірки варто підійти особливо уважно. Потрібен не лише візуальний огляд, але й тести, які допоможуть виявити працездатність систем та функцій.
Зовнішній вигляд
Перше, на що вам потрібно звертати увагу, — це зовнішній вигляд. Дуже сумнівно, що гаджет із затертим корпусом та розбитим склом буде нормально працювати. Вже на цьому етапі можна прийняти рішення не купувати конкретний смартфон. Звертайте увагу на такі чинники:
- корпус та екран. Не повинно бути пошкоджень чи інших суттєвих дефектів у вигляді тріщин. При наявності порушення геометрії задньої кришки можна говорити про здуття батареї. Оцініть стан поверхні екрана, дрібні відколи та подряпини можливі, адже вони в будь-якому разі виникають у процесі експлуатації. Водночас глибокі вибоїни — привід задуматись, чи варто такий гаджет купувати. Далі огляньте об’єктив камери (наявність бруду на внутрішній стороні — це погано);
- зовнішня оцінка стану портів та роз’ємів. Спробуйте під’єднати кабель живлення, він має щільно сидіти в гнізді, а піктограма стану батареї має повідомляти про те, що відбувається зарядка;
- оцініть стан лотка для SIM-картки, він повинен легко відкриватись. Сфотографуйте IMEI та серійний номер, перевірте на автентичність. Оцініть колір датчика, розміщеного всередині, він повинен бути білим. Рожевий або червоний відтінок свідчать про те, що пристрій був у воді.
Огляньте сервісні болти, розташовані біля гнізда живлення. Наявність подряпин на них говорить про те, що смартфон відкривали.
Перевірка працездатності та функціоналу
Для початку оцініть, як працює сенсорний екран. Це можна зробити як власними силами, так і використовуючи спеціальні додатки, які пропонують багатоетапне тестування. Також варто перевірити всі основні функції дисплея: цілісність пікселів, максимальну яскравість та роботу авторегулювання.
Далі приділіть увагу батареї. Зайдіть послідовно в налаштування → акумулятор → стан акумулятора → максимальна ємність. Він відображає стан АКБ відносно нової у відсотках.
Більшість пристроїв, яким 3–4 роки, вже мають знос на рівні 82–85%. Якщо показник близький до 80%, варто домовлятись про додаткову знижку, адже вам доведеться найближчим часом міняти батарею. Якщо параметр ближче до 100%, а смартфону декілька років, то акумулятор вже міняли, тому просіть документи стосовно того, яку саме АКБ встановили. Відповідні папери видає сервісний центр, який здійснював такі дії.
Оцініть функціональність мікрофона, камер, мережевих опцій, динаміків, систем ідентифікації Touch ID і Face ID. Ви маєте переконатись, що все правильно працює.