Як студенту написати бізнес-план?

скласти бізнес-план для студента Поради

У процесі навчальної діяльності студентам доводиться не тільки писати курсові або дипломи, але також і складати бізнес-плани. Написання таких робіт також може бути обов’язковим для здачі якогось предмета. І тут виникає питання, що ж таке бізнес-план і які пункти він повинен включати. Відразу варто відзначити, що його складання є досить непростим завданням, бо доведеться враховувати безліч аспектів і нюансів. Але про все по черзі. 

Бізнес-план — що це і для чого?

Завдяки цьому документу можна визначити наскільки у вас розвинена підприємницька жила. У документі доведеться продумувати та враховувати ряд нюансів, таких як планування діяльності, пов’язані з нею операції, вихід з кризових ситуацій, відносини з партнерами. По суті цей документ є свого роду планом для різних ситуацій, і можливість передбачити успішність всієї діяльності. 

Комерція завжди пов’язана з різними ризиками. Але маючи чіткий бізнес-план можна передбачити різні ситуації, а також убезпечити себе від непотрібних або неправильних кроків. 

Щоб отримати дійсно якісний бізнес-план, можливо доведеться звернутися за допомогою до фахівців, які мають досвід в написанні таких проєктів. Ми у Studenthelp, як експерти у написанні робіт для студентів – написали тисячі бізнес планів за роки роботи, і знаємо, як зробити швидко і якісно!

Основні етапи при написанні бізнес-плану

Якщо ви думаєте, що бізнес-план буде, наприклад, відкрити бізнес, який дозволить через рік отримати мільйон прибутку, то ви глибоко помиляєтеся. Складання бізнес-плану — копіткий процес, що вимагає виконання певних кроків. 

Але все дійсно починається зі створення привабливої ідеї. Ваша пропозиція повинна бути унікальною. Отже, що ж має бути в якісному бізнес-плані? У ньому повинні бути розглянуті такі блоки:

  1. Вступна частина. Описується послуга або продукт, розглядається ринкова ситуація, вивчаються конкуренти та можливість зайняти певну нішу. Також важливо визначити в чому привабливість вашої ідеї.

  2. Маркетинг. Наприклад, ви плануєте відкрити кафе для студентів. Потрібно розуміти, як просувати таку установу. Визначити хто її буде відвідувати, скільки приблизно коштуватимуть страви. Також важливо описати як залучити цільову аудиторію і чим її можна зацікавити. Тобто в цьому пункті потрібно описати заходи, необхідні для просування продукту на ринку.

  3. Опис виробничого процесу. Потрібно врахувати його особливості, сформувати можливість масштабування діяльності та збільшення послуг, що надаються, визначити вектор розвитку.

  4. Організаційні моменти. Потрібно чітко описати структуру підприємства, скласти інструкції для працівників, визначити заходи контролю за їх діяльністю.

  5. Детально описати товари та послуги. Потрібно чітко розуміти які страви можна буде пропонувати відвідувачам, можливо продумати додаткові послуги, наприклад, їжа на винос. Також потрібно визначити яким буде ідеальний клієнт.

  6. Фінансова частина. Потрібно прорахувати кошторис витрат, провести розрахунки собівартості. Визначити в якому випадку бізнес окупиться або хоча б виявиться беззбитковим. На підставі цієї частини визначаються які інвестиції зажадає бізнес, на який термін.

  7. Перспективи розвитку, прогнозування діяльності. Важливо розуміти, які результати може забезпечити бізнес. Який дохід можна отримати при успішній реалізації бізнес-плану. Визначити перспективи розвитку.

Як бачите, при складанні бізнес-плану потрібно передбачити та прорахувати безліч моментів. Вам знадобиться не один день, щоб сформулювати основні його положення і принципи. Головне, кожна позиція повинна бути аргументована, а не просто підходити з того, що так хочеться.

Оцініть статтю
Додати коментар