Вдосконалення української мови – це безперервний процес, адже наша рідна мова постійно розвивається та змінюється. Ми зібрали поради як удосконалювати власне мовлення та як уникати помилок у мовленні, як зробити власне мовлення красномовнішим.
Як удосконалювати власне мовлення? Поради
Щоб практикувати українську мову потрібне бажання і час. Наступні поради значно полегшати перехід на українську:
1. Читайте книги українською. Книги можна вибрати згідно зі своїми уподобаннями. Читання допоможе швидше поповнити словниковий запас, ви навчитеся правильно будувати словосполучення й речення. Потім сюжет можна обговорити з друзями та близькими. Це допоможе вам правильно формулювати та висловлювати думки.
2. Слухайте аудіокниги. Якщо читати ви не любите, а сприймаєте інформацію на слух, то можна вмикати аудіокниги.
3. Дивіться фільми та мультфільми українською. Сучасний український дубляж – якісний та цікавий, він відтворює властивий лише українцям гумор. Дивіться фільми, повторюйте фрази за акторами та легко вдосконалюйте словниковий запас.
4. Користуйтесь словником. Коли ви зустрічаєте незнайоме слово, не знаєте куди ставиться наголос, не можете підібрати синонім? Усі ці задачі допоможе вирішити словник.
5. Знайдіть однодумців та практикуйте мовлення. Починайте говорити кожного дня протягом 5 хвилин винятково літературною мовою. Потім збільшуйте тривалість та вибирайте складніші теми. Це допоможе закріпити ваші навички, легко підбирати потрібні слова та контролювати ваше мовлення. У родині та громадських місцях старайтеся розмовляти лише українською.
6. Фільтруйте сказане. Намагайтесь уникати русизмів та слів-паразитів.
7. Користуйтесь записником. Туди ви можете записувати нові слова, цікаві фразеологізми, цитати, висловлювання, прислів’я, приказки тощо.