Як вибрати модульну картину?

Поради

Модульні картини, надруковані на полотні, і інші арт-прикраси стають все більш популярними. Постери великого розміру або з декількох частин створюють ефект присутності в художній галереї. Але серед безлічі варіантів очі неминуче будуть розбігатися при виборі модульної картини, яка найкраще прикрасить стіну.

Ось загальні поради щодо підбору, щоб модульна картина ідеально вписалися у ваш інтер’єр.

Як вибрати модульну картину?

Як вибрати модульну картину за розміром

Для невеликих приміщень краще підходять малогабаритні картини, для просторих кімнат – більші. Картина виглядає ефектніше, якщо займає не більше половини, а краще не більше третини стіни. Наприклад, для стіни шириною 4 метри оптимальний варіант – картина шириною півтора-два метри.

При виборі висоти модульної картини бажано зберегти вільний простір між картиною і підлогою, меблями, стелею. Верхній край картини не повинен перевищувати межі дверних прорізів, вікон або карнизів.

Щоб картина гармонійно поєднувалася з меблями, вона не повинна бути ширше предмета, над яким розташована (наприклад, дивана або столу). Гармонійно виглядає картина розміром приблизно 3/4 від ширини меблів.

Якщо по боках від дивана (або іншого предмету меблів) стоять торшери, кімнатні рослини, столики або вази, то картина може бути і розміром з диван – але категорично не ширше загальної композиції.

Як підібрати картину за сюжетом

Напевно, найскладніший момент вибору – адже у світі стільки прекрасного. Ви можете купити модульну картину чи виготовити картину на замовлення, але перед цим краще порадитися з дизайнером або ознайомитися з наступними порадами, щоб картина стала прекрасним доповненням вашого інтерєру.

Природа

Картини з пейзажами допомагають розслабитися, зняти стрес, відновити енергію. Сонячні картини додадуть інтер’єру відчуття тепла, а морські та гірські пейзажі – відчуття простору і свіжості. Пейзажі найчастіше розміщують у вітальні.

Міста

Стильні мегаполіси і маленькі європейські городки, шедеври світової архітектури і просто міські пейзажі, які змогли чимось зачепити фотохудожника. Створюють настрій подорожей, нагадують про місця, які ви відвідали, або допомагають втілити мрію про далекі мандри.

Квіти

цвети модульная каринаОдин з найпопулярніших сюжетів для модульних картин. Квіти наповнюють кімнату ніжністю і природною красою, додають в інтер’єр вишукані нотки. Це універсальне рішення для залу і вітальні – картини з квітами. Квіткових мотивів теж може бути безліч, і при цьому кожна квітка має свою символіку. Орхідеї добре підходять для гармонійних стосунків у сім’ї, півонії – для романтичних, лілії усувають конфлікти. Якщо Ви вибираєте квіти для вітальні, обов’язково врахуйте думку чоловіка, тому що часто ваша половина не хоче бачити будинок у вигляді «квіткової клумби». В цьому випадку варто розглянути природні пейзажі або зображення міста.

Люди

Модульні картини з закоханими парами діляться з глядачем романтикою і пристрастю.

Абстракція

Абстрактні картини розвивають уяву і пробуджують фантазію. Вони підходять для будь-якого інтер’єру і можуть діяти по-різному, по вашому стану – і заспокоювати, і підбадьорювати.

Тварини

Модульні картини з тваринами можуть бути ніжними і агресивними, спокійними і динамічними – залежно від характеру свого волохатого або пернатого героя.

Їжа

Картини з фруктами, хлібом, кава та іншими смаколиками створюються спеціально для кухонь або їдальнях. Вони піднімають настрій, створюють відчуття комфорту і затишку.

Для дітей

Модульні картини для дитячих кімнат традиційно друкуються за сюжетами казок і мультфільмів. Вони розвивають фантазію дитини і створюють легку світлу атмосферу.

Як вибрати модульну картину за кольором

Сучасні модульні картини можуть бути різного кольорового спектру, але при їх виборі варто врахувати такі правила:

модульна картина цвет1. Вибирайте картину під колір інтер’єру – шукайте родинні чи контрастні кольори.

2. Не женіться за різнобарв’ям: щоб створити яскравий інтер’єр, досить не більше чотирьох кольорів.

3. Намагайтеся «розфарбовувати» інтер’єр нерівномірно: визначте основний тон, якого в інтер’єрі найбільше, і підбирайте картину контрастного або спорідненого кольору.

4. Якщо ваш інтер’єр оформлений в білому, сірому або чорному кольорах, то можна вибирати абсолютно будь-яку колірну гамму картини.

5. Якщо ваш інтер’єр оформлений в пастельних тонах, то картина може бути будь-якого кольору, але теж пастельна.

6. Пошукайте в інтернеті публікації про психологічний вплив кольору і хромотерапії. Цікаві факти про вплив кольору допоможуть вам вибрати картину в тій гамі, яка зробить ваше життя не тільки красивіше, але і гармонійніше.

Корисні поради:

  • щоб модульні картини не втрачали свій колір, їх слід розміщувати там, куди не потрапляють сонячні промені;
  • не рекомендується розміщувати модульні картини поблизу опалювальних приладів або нагрівальних елементів.
  • для полегшення сприйняття модульних картин, їх слід розмістити на рівні очей. Там, де присутні м’які меблі, рекомендують вішати картини не вище рівня очей сидячого на кріслі або дивані;
  • формуючи єдиний ряд з модульних картин, вирівнювання варто робити по одному краю – верхньому або нижньому;
  • окрім безпосередньо модульних картин, в інтер’єрі можна використовувати фотографії, постери, плакати.

Модульна картина може послужити чудовим предметом декору будь-якого приміщення і будинку і офісу.

Оцініть статтю
Додати коментар