Перед купівлею стільців на кухню потрібно враховувати, що вони мають витримувати постійні навантаження. Тому не варто купувати неякісні і дешеві вироби, а для цього потрібно знати як вибрати стільці на кухню.
Як вибрати стільці на кухню?
Тип кухонних стільців
Стільці для кухні можуть бути м’якими або жорсткими. Кожен варіант має свої недоліки і переваги.
М’які частіше потребують ремонту, адже їх сидіння нестійке до продавлювання. Тверді моделі відрізняються тривалим терміном служби.
Якщо в будинку є діти, то кращі стільці з оббивкою, яка легко миється. Також легко повинна митися і спинка, яку часто беруть руками.
Стільці можуть бути розкладними. Таке рішення підходить для компактних кухонь, звідки можна прибирати частину і знову ставити, коли приходять гості. У просторому приміщенні будуть доречні стаціонарні моделі. Стільці з коліщатками не слід вибирати для кухні, адже це може призвести до травм.
Стільці для кухні купити можна різних видів, це залежить від вашого столу та інтер’єру кімнати.
Матеріал для кухонних стільців
Стиль стільців багато в чому залежить від обіднього столу. Тому варто пам’ятати, що з дерев’яним столом не будуть добре виглядати пластикові стільці. В даному випадку підійдуть стільці з масиву або під дерево в класичному стилі. При цьому зручно купувати стіл разом зі стільцями, але не обов’язково, щоб вони йшли в комплекті.
Стільці з пластика. Мають невелику вагу, завдяки чому вони легко штабелюються і переносяться в інші кімнати. У маленькій кухні будуть доречні пластикові прозорі стільці. Вони візуально роблять інтер’єр легше і не крадуть цінний простір. Також ці стільці легко видозмінювати – досить надягти на них чохол, що підходить до дизайну кухонного інтер’єру. Пластикові стільці можна купувати до столу із пластику, скла, а також МДФ, покритого емаллю, або плівкою ПВХ.
Дерев’яні стільці підходять до класичного дерев’яного столу. Такі вироби бувають як м’якими, так і жорсткими. Але стільці з дерева досить важкі, а також практично завжди стаціонарні. Вони виглядають досить потужно, через що візуально збільшують інтер’єр. Якщо вибір припав на цей матеріал, то варто розглядати лише тверді деревні породи: модрина, дуб, бук, в’яз, ясен, яблуня, тис.
Стільці з ротанга. Серед виробів з маленькою вагою популярні не тільки пластикові стільці. Плетені меблі з ротанга не вимагають догляду. Такі стільці добре поєднуються з плетеним столом, а також зі скляним або звичайним деревянним.
Економічним варіантом є стілець з ДСП. Це може бути модель з металевим каркасом, яка володіє довговічністю і міцністю.
Для столів з пластику, скла та іншого сучасного матеріалу варто вибирати стільці з металевим каркасом. Вони бувають м’якими або твердими, якщо це дерев’яне або пластикове сидіння. Оригінально виглядають поєднання різних матеріалів, наприклад, коли каркас має дерев’яну і металеву частини.
Оббивка для кухонних стільців
Оббивка для кухонних стільців може бути виконана з екошкіри, шкіри або шкірозамінника. Вибираючи стільці для їдальні у вітальню, бажано віддати перевагу моделям з дерева з текстильною оббивкою, яка поєднується за кольором з м’якими предметами меблів.
Можна розглянути популярні варіанти оббивки:
- Гобелен. Оббивка з естетичним зовнішнім виглядом, що складається з 100% бавовни.
- Флок – замінник оксамиту. Він не схильний до вигоряння і легко миється.
- Майкровелюр. Відомий ще під назвою ягуар. На цьому матеріалі не збирається бруд і пил. Також оббивка відмінно пропускає повітря.
Важливий не тільки тип оббивки, а й наповнювач стільця. Найкраще, якщо під оббивкою буде знаходиться пух з пером. Ватин в якості наповнювача може привести до появи молі. Не бажані також вата, поролін і синтепон, адже вони не тримають довго певну форму. Довго прослужить та оббивка стільця, яка міцно закріплена до каркасу. Вона повинна бути не приклеєною, а прибитою цвяхами.
Вибір стільців для кухні в магазині
Щоб точно дізнатися, які стільці для кухні краще, необхідно сісти на нього прямо в салоні меблів. Це допоможе зрозуміти, чи підходить висота і кут нахилу спинки. Бажано, щоб спинка була нахилена приблизно на 108 градусів. Якщо ноги згинаються під прямим кутом, а ступні вільно стоять на підлозі, то висота виробу підібрана вірно. Також потрібно звернути увагу на ширину сидіння, особливо якщо це стільці з підлокітниками. Оптимальна ширина становить 49-50 см.
Бажано купувати моделі з глибиною сидіння в межах 40-45 см. Зручне положення людина займає на стільці тоді, коли від краю сидіння до згину ноги залишається відстань в середньому 5 см.
Якщо серед членів сім’ї є дуже високі або занадто низькі люди, то краще віддати перевагу стільцям з регулюванням висоти.