Скоро настануть холоди , а це означає , що автомобілістам доведеться вести автомобіль по дорогах і в сніжну морозну погоду , і в дощову . Не можна визначити , коли ж піде сніг або коли дороги покриються льодом , тому потрібно заздалегідь підготувати свою машину до прийдешніх погодних змін . Але яку гуму краще всього вибрати ? Що ж краще: зимова або всесезонна гума ? Багато автомобілістів вважають , що зможуть пройти зиму на всесезонній гумі , адже це і дешевше , та й часу на переобувку не потрібно . Але чи так це ? Спробуємо розібратися в цьому.
Різниця між зимовими і всесезонними шинами полягає в наступному:
- Шумові ефекти на дорозі: всесезонні шини видають менше шуму .
- Виразність малюнка та наявність шипів тільки у зимової гуми .
- Зимові шини мають краще зчеплення з дорогою.
- Всесезонні шини не призначені для їзди по снігу або льоду .
Визначення зимових та всесезонних шин
Всесезонні шини – це різновид шин , протекторний малюнок яких менше виражений і розріджене у порівнянні із зимовими . Але склад гуми не менше твердий , ніж у літніх . Якщо говорити звичайною мовою , то всесезонні шини – це щось середнє між літніми та зимовими шинами. Вони цілком здатні забезпечити непогане зчеплення з сухим і вологим дорожнім асфальтом , але от прохідність по засніжених або обледенілих дорогах для них є проблематичною . Всесезонні шини могли б відмінно підійти для країн , де м’який клімат звичний і в зимовий , і в літній час , але, приміром , для Росії вони недоречні .
Зимові шини спеціально призначені для ездив зимову пору. Вони мають сильно вираженим малюнком , а також можуть бути з шипами і без них. Завдяки унікальній можливості зимової гуми прогріватися при їзді шини стають дуже м’якими і еластичними. Тому вони можуть бути придатні до їзди на засніжених дорогах.
Порівняння зимових та всесезонних шин
Якщо порівняти всесезонні шини з зимовими , то можна побачити , що і ті й інші мають як позитивними , так і негативними сторонами. Але все ж автомобіліст повинен сам для себе визначити деякі пріоритети. На відміну від всесезонной гуми , зимова володіє кращими сцепляющими властивостями з дорожнім покриттям. Розрізняють також різницю і у вартості гуми. Зимова гума коштує трохи дорожче , напевно , з причини кращої ефективності . На відміну від всесезонних , на зимових шинах не можна їздити в літню пору, інакше вони почнуть попросту плавитися прямо на дорозі.
Також всесезонні шини НЕ видають багато шуму на дорозі , а от зимові не можуть цим похвалитися . Якщо говорити про крижаному покритті , тоді всесезонні шини застосовувати дуже небезпечно , а от зимові відмінно зчіплюються навіть з таким видом покриття . Якщо говорити про гоночних автомобілях , то всесезонні шини можна відразу виключити , так як вони і зовсім не придатні до швидкої їзди , та ще й взимку . Найвагомішим аргументом на користь зимових шин є російський клімат , адже зими тут дуже суворі , а на всесезонних шинах стане неможливо виїхати навіть з гаража.