Як зайці змінюють шубу? Чому зайці міняють хутро? Відповіді на ці питання Ви дізнаєтеся на нашому сайті.
Чому зайці міняють хутро?
Зайці, одні з небагатьох травоїдних ссавців, здатних повністю змінити забарвлення протягом року. Звичайно, пов’язано це, в першу чергу, з безпекою звірка. Сірий, бурий або рудий колір шерсті, занадто помітний для хижаків на снігу. Підлаштовуючись під навколишній пейзаж, заєць зберігає собі життя.
Сигналом до линяння для зайця є зміна довжини світлового дня. В одному із зоопарків провели цікавий експеримент – вольєри з зайцями, починаючи з осені, освітлювали потужними прожекторами. Тварини, ошукані яскравим світлом, так і не полиняли, залишаючись в сірих шубках всю зиму.
Восени, коли дні помітно зменшуються, стара шерсть починає випадати, змінюючись на нову. Волоски зимової шерсті позбавлені пігментації і порожнисті, завдяки чому розсіюють світло, що потрапляє на них. Заєць не тільки здається чисто білим, але його обриси представляються дещо розмитими, нечіткими. Зимова шуба тварини густіша і довша, навіть на лапах, дає можливість зайчику не замерзнути в суворі морози.
Так змінюють забарвлення не всі представники зайців, а тільки заєць – біляк. Ареал його проживання найпівнічніший, снігу в тих місцях випадає багато. Можливо, тому взимку він стає таким сліпуче білим, тільки лише кінчики вух пофарбовані в чорний колір.
Заяц – русак, що мешкає трохи південніше, на зиму переодягається не так кардинально. Він стає тільки трохи світліше. Шкурка русака, влітку рудувато-сіра, взимку забарвлюється в світло-сірий колір.