Яке море має найвищу солоність води Ви дізнаєтеся в цій статті.
Яке море має найвищу солоність води?
Найсолоніше море в світі – Червоне.
Солоність води в Червоному морі близько 42 ‰ (у відкритому океані 34 ‰, в Чорному морі 18 ‰, в Балтійському всього 5 ‰).
Червоне море має таку високу солоність через відсутність надходження прісногорічкового стоку, високе випаровування, відокремленість від Індійського океану вузькою Баб-ель-Мандебською протокою, вплив схем циркуляції води.
У Червоному морі повністю відсутній береговий стік (річок і дощових потоків). Як наслідок, немає бруду з суші, а є кришталева прозорість води. Цілий рік температура тримається на рівні 20-25 градусів. Це і зумовило багатство, а так само унікальність морського життя в морі.
Основна інформація про Червоне море
Червоне море розташоване між посушливими землями, пустелями і напівпустелями, тому відноситься до внутрішніх морів. Омиває береги Азії та Африки: Єгипту, Судану, Джибуті, Еритреї, Саудівській Аравії, Ємену, Ізраїлю і Йорданії.
Площа Червоного моря дорівнює 450 тис. км², майже 2/3 моря лежать в тропічному поясі. Об’єм води — 251 тис. км³.
Чому Мертве море не найсолоніше?
Деякі кажуть, що саме солоне – Мертве море. Його солоність в 40 разів вище солоності Балтійського моря і в 8 разів Атлантичного океану. Однак, назвати Мертве море найсолонішим – не можна, зате воно вважається найтеплішим. Мертве море знаходиться на території Йорданії та Ізраїлю в Західній Азії. Його площа становить понад 605 квадратних кілометрів при максимальній глибині 306 метрів. У це знамените море впадає єдина річка – Йордан. Виходу у моря немає, тому з науки його правильніше назвати озером.