Яке значення має линька у житті ссавців?
Ссавці – це клас хребетних тварин, які з’явилися на пізніх стадіях еволюції. У всіх (крім китів і дельфінів) є шерсть і 4-ри ноги. Практично всі тварини теплокровні. Народжені малюки ссавців харчуються молоком матері. Ці тварини живуть всюди: в морі, в повітрі, під землею і на землі.
У більшості ссавців під час линьки повністю або частково змінюється шерстяний покрив, а шкіра тварини потовщується і стає пухкіше і відбувається зміна верхнього шару епідермісу. У ссавців прийнято розрізняти 3 види линькиː вікову, сезонну і компенсаційну. При віковій линьці відбувається зміна первинного і м’якого хутра підлітка на доросле, більш грубе і грубе.
Сезонна линька пов’язана з адаптацією тварин до умов навколишнього середовища; зимове хутро більш густе і довге і захищає тварину від переохолодження, а літнє хутро тонше і коротше і має високу теплопровідність. У ссавців, що живуть в помірних широтах, як правило, линька відбувається два рази в рік – навесні, коли скидається густа зимова шерсть, і восени, коли наростає теплий зимовий покрив. Найчастіше змінюється і колір покриву, наприклад, у зайців, білок та інших.
Третя линька, компенсаційна, відбувається в результаті пошкодження ділянок тіла хімічним впливом і спостерігається, як правило, у домашньої худоби.
Отож, линька має важливе значення у житті тварин. Адже линька допомагає тваринам пристосовуватися до складних природніх умов. Линька забезпечує відновлення шкіри та шерсті, яка є захисним шаром та забезпечує терморегуляцію.