Які птахи рослиноїдні?

Які птахи рослиноїдні? На це питання відповідь дасть не кожен, тому ми зібрали перелік рослиноїдних птахів.

Птахи рослиноїдні: приклади

Рослиноїдні птахи – це птахи, які харчуються тільки рослинами (зерном). Це:

  • голуб
  • лебідь
  • чиж
  • гуси,
  • казарки,
  • качки,
  • журавлі,
  • в’юркові,
  • вівсянки

Їжа рослиноїдних птахів може бути дуже різноманітною. Ними з’їдаються трава (звичайно більш ніжні, соковиті та поживні її частини), сходи хлібів, нерідко разом з пророслими зернами, листя і хвоя різних чагарників і дерев, листяні і квіткові бруньки, свіжі квіти, пагони і навіть тоненькі гілочки.

Серед птахів вітчизняної фауни немає видів, які  харчуються нектаром квітів. У тропічних країнах до них належать численні колібрі, нектарки і ін.

Деякі наші рослиноїдні птахи – дятли смокчуть навесні деревний сік. Для цього вони кільцюють дерева, тобто продірявлюють в корі отвори паралельними рядами, і або п’ють сік, прикладаючи дзьоб по черзі до кожного отвору, або злизують рідину язиком. Кільцювання проводиться великим строкатим, середнім, білоспинним, трипалим і чорним дятлами.

Основним же кормом рослиноїдних птахів служать плоди і насіння, в яких концентруються найбільш поживні речовини рослин. При цьому в одних випадках з’їдаються соковиті оболонки, наприклад м’якоть вишні шпаками і іволгами; в інших випадках – тільки насіння, наприклад ядро ​​в кісточках вишень – дубоніс, а насіння горобини снігурами.

Навряд чи можна назвати серед наших птахів вид, який протягом усього життя харчувався б одним якимось сортом рослинної їжі. Проте, у багатьох виробилися спеціальні пристосування в дзьобі, язиці, в різних частинах травного тракту для добування певного роду їжі.

Такі рослиноїдні птахи як дикі гуси в значній мірі травоїдні. Багато з них пасуться на луках, а під час прольоту і кочівель також на полях, де вони енергійно щипають зелень дзьобом. У них сильно розвинена мускулатура, що стискає щелепи, а зазубрені краю дзьоба служать надійним хватальним органом. Їх язик – орган одночасно дотику і смаку, за допомогою якого вони ретельно вибирають найкраще з того, що можна витягти з порівняно малопоживним матеріалу.

Граки вищипують зазвичай сходи разом з зернами. Облізлим в підставі дзьобом грак розкопує в землі сходи і личинок комах. Траву їдять багато: Пластинчатодзьобі птиці (особливо гуси), курячі птиці, деякі хижі птахи, журавлині птиці, дрохви, голуби, з горобиних – жайворонки, воронячі, іволги, дрозди, славки, омелюхи та шпаки.

Ранньою весною, коли відчувається загальний недолік як рослинних, так і тваринних кормів, багато видів птахів скльовують бруньки або молоде листя. При великій кількості деревної рослинності така діяльність птахів зазвичай не приносить особливої ​​шкоди, але в умовах пустельного ландшафту, наприклад в Туркменії, це наносить істотну шкоду.

 

Рослиноїдні птахи поїдають також квіти садових і лугових рослин. Поїдання квітів характерне для зеленушки, снігура, лазоревки, пеночки-веснички, садової славки, деяких сорокопудів та інших видів птахів.

Оцініть статтю
Додати коментар