Казка про Їжачка та Зайця розповідає про те, як їжачок і заєць наввипередки бігали. Аналіз казки “Заєць та Їжак” допоможе зрозуміти, яка основна думка, хто головні герої, скласти план.
Аналіз казки “Заєць та Їжак”
Автор – народна
Жанр – казка про тварин
Основна думка казки “Заєць та їжак” – потрібно бути ввічливими з іншими людьми, і ніколи не сміятися з чиїхось недоліків.
Головні герої:
- Їжак – добродушний, кмітливий, розумний.
- Заєць – нечемний, пихатий, нетямущий. Бігав 99 разів, упав так і не зрозумів нічого
План казки “Заєць та Їжак”
- Ранкова прогулянка по полю
- Суперечка Зайця та Їжака
- Їжак йде до Їжачихи
- Біг наввипередки
- Виграна суперечка.
Казка “Заєць та Їжак” скорочено
Одного теплого літнього ранку Їжак вийшов з дому, заспівав пісеньку, і вирішив прогулятися полем, провідати як росте його капуста та морква.
Біля поля він зустрів Зайця, який уже оглянув свої насадження. Їжак привітався із Зайцем, але той гордовито спитав, що Їжак робить у полі.
Потім Заєць помітив, що Їжак міг би краще використати свої ноги і тут Їжак образився. Він запропонував позмагатися із Зайцем наввипередки, запевняючи, що обов’язково обжене Зайця.
Заєць погодився і хотів одразу бігти, але Їжак сказав, що йому треба поснідати і пішов додому. Вдома він попросив дружину йти з ним. Їжак попросив її залишитися наприкінці поля і чекати на Зайця.
І ось Їжак та Заєць почали змагання. Їжак зробив кілька кроків і сів у борозні. Заєць добіг до кінця борозни, а Їжачиха каже йому: “Я вже тут”.
Заєць біжить назад, а там на нього чекає Їжак. Так бігав Заєць 99 разів, поки на сотий не впав без сил.
Чому вчить казка “Заєць та їжак”? Ця казка вчить відноситися один до одного з повагою, вчить винахідливості та вміння приймати креативні рішення. Вчить тому, що від хвастощів і самовпевненості буває більше шкоди, ніж користі.