На дачі росте часник, і він пожовтів, вам швидко требв знайти причину жовтіння часнику і знати що робити коли жовтіє часник.
Жовтіє часник що робити?
Причин пожовтіння часнику може бути досить багато. Найбільш поширена пов’язана з порушенням повітряно -газового режиму. Крім того, до пожовтіння часнику може призводити нестача поживних речовин.
У тому випадку, якщо цибулина здорова, а листя пожовкло, то причиною може бути порушення повітряно -газового режиму. При тривалих проливних дощах на поверхні грунту створюється щільна кірка , яка викликає порушення обміну в рослинах. Що ж робити якщо часник жовтіє ?
Якщо ви помітили перші ознаки порушення повітряно -газового режиму , то в цьому випадку необхідно провести розпушування грунту. Потім потрібно відгребти її рукам від цибулин , що дозволить звільнити верхню цибулину. У разі утворення стрілок на рослині їх потрібно виламати . Після цього можна зав’язати листя часнику. Це забезпечить прискорений відтік поживних речовин з них в цибулину.
Несправжня борошниста роса також може вражати часник. Блідо -зелені розпливчасті плями на листі – це перший прояв даного захворювання. Пізніше на листках відбувається утворення сіруватого нальоту. Спочатку листя починає жовтіти , а потім відмирає. У головки інфекція проникає з уражених листків. У них вона залишається на зимівлю до весни. Розвитку даного захворювання в значній мірі сприяє волога погода. Якщо ви помітили , що часник на вашій ділянці став жовтіти , то в цьому випадку необхідно докласти зусиль для запобігання даного захворювання. Перед тим, як закладати його на зберігання необхідно прогріти часник. Теж саме слід зробити і перед посадкою. Небезпеку для часнику представляє і чорна цвіль. Дане захворювання є грибковим і проявляється при порушеннях температурного режиму.
Ще одна поширена причина чому жовтіє часник – під зиму на грядки не були внесені добрива. У ході осінніх і весняних дощів все найкорисніше з них було вимито . Навесні у часнику не залишилося харчування , він сидить на голодному пайку , тому й жовтіє. Поживних речовин необхідних для повноцінного росту у нього немає.
Допомогти йому можна лише шляхом внесення підкормки. Для цього необхідно провести кореневу і позакореневу підкормку аміачною селітрою. Але краще всього використовувати комплексні добрива. Підживлення під корінь повинні виконуватися відповідно до норм : на відро води необхідно взяти 1 ст. ложку добрива. Позакореневе підживлення повинне бути більш слабке. Такі підживлення забезпечать необхідне харчування часнику і пожовтіння на рослинах пройде. На майбутнє слід запам’ятати: в осінню пору необхідно виконувати подормку грядок. Як добрива слід використовувати не розчинні, які легко змиваються весняними дощами, а органічні : гній , компост.
Поруч з грядками часнику можна посіяти календулу , чорнобривці , м’яту , коріандр , чабер і інші культури , які відлякують нематоду .
Запорукою якісного врожаю є дотримання правил чергування культур. Не слід висаджувати часник після цибулі , яка має з ним спільні хвороби , і картоплі. Повертати на колишній ділянку його можна тільки через 5 років.
Як бачите , причин пожовтіння кінчиків листя часнику предостатньо . Спробуйте методом виключення з’ясувати наявну конкретно у вас , і вжити необхідних заходів щодо її усунення . Але , незалежно від цього , рослини потрібно підгодувати комплексним мінеральним добривом