Жук-носоріг: цікаві факти
У природі налічується 19 видів жуків-носорогів.
Цей великий жук може перелітати на відстані 50 км.
Самка жука-носорога не має рогів. А якщо і має, то невеликі.
Носороги використовують свої роги для боротьби з іншими самцями.
Незважаючи на грізний вигляд цих жуків, вони абсолютно нешкідливі. Ця комаха не може завдати шкоди людині, оскільки ні вкусити, ні вжалити жук не може.
Ці жуки справжні силачі, вони можуть піднімати вантаж в 800 разів, що перевищує їх власну вагу. Якби такою богатирською силою могла володіти, наприклад, людина, то легко змогла би пересувати вантаж вагою в 7 тонн.
У разі небезпеки грізний жук-носоріг … прикидається мертвим.
Харчування жука-носорога не вивчено. Найбільш ймовірно, що жуки зовсім не харчуються і живуть за рахунок запасів поживних речовин, накопичених на стадії личинки. На доказ своєї гіпотези ентомологи наводять той факт, що всі органи травної системи носорога атрофовані, і він практично їх не використовує.
З 1943 року найбільш важливі праці ентомологів, які займаються дослідженням жуків-носорогів, мають або гриф «секретно», або виноску «для службового користування» і з того часу жодного разу ніде не публікувалися.
В Японії багато хто використовує цих жуків в якості домашніх улюбленців.
Головними ворогами жуків є птахи і змії.
Самки жуків-носорогів відкладають близько 50 яєць. Ці жуки мають дуже довгу стадію личинки, яка іноді триває більше 3 років. Личинки в основному їдять гниле дерево.