Жук-олень: цікаві факти

Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про жука-оленя зібрані в цій статті.

Жук-олень: цікаві факти

Жук-олень найбільший жук, зустрічається на території Європи.

Довжина найвідомішого великого екземпляра разом з рогами становила понад 10 см.

В Естонії, Данії та Латвії жуки-олені внесені в нульову категорію Червоної книги, як зниклий вид.

Парування жуків триває близько 2-3 годин, і зазвичай відбувається на деревах. Самка відкладає всього лише близько 20 яєць.

Личинки рогатого жука надають перевагу деревині дуба, де і розвиваються. Личинка вилуплюється з яйця і харчується гнилою деревиною, через 5-6 років перетворюється на лялечку.

Личинки видають стрекотливі звуки з частотою 11 кГц, які не чутні для людини. Вчені вважають, що таким чином майбутні жуки спілкуються між собою.

Все життя жуки-олені нічого не їдять, а лише п’ють сік дерев. Дорослі комахи живуть всього 3-4 тижні, після чого гинуть.

Стародавні римляни використовували жуків, як обереги від злих духів: вони носили намиста-амулети з маленьких рогів, і своїм дітям вішали на шию такі прикраси.

У Польщі в 1997 році невеликим тиражем була випущена бронзова монета із зображенням жука-оленя. У 2006 році в Придністров’ї викарбували срібну монету номіналом 100 рублів – з самцем і самкою жука-оленя, правда, при роботі була допущена помилка в написі родової назви Lukanus замість Lucanus.

Жук-олень був обраний комахою року в 2012 році в Австрії, Німеччині та Швейцарії.

Жука-оленя прославив німецький художник Альберт Дюрер (1471-1528). Він намалював жука-оленя в натуральну величину. Цей малюнок в 70-і роки XX століття був проданий за 175 000 німецьких марок.

У часи Середньовіччя люди вірили, що жук-олень літає над селами з розжареною вуглинкою в щелепах, а коли впустить її на будинок, то споруда спалахує.

У одній науковій лабораторії були проведені дослідження, під час яких молодого жука змусили вилупитися передчасно. Це можна зробити, заморозивши лялечку, а потім помістивши її в тепло. Так повторюється різниця температур в зимовий та літній час, яка і приводить до „пробудження” молодої особини.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Андрій

    Гарні факти

    Відповіcти