Цікаві факти про зуби ссавців розкажуть про незвичайні можливості тварин, про кількість зубів.
Зуби ссавців: цікаві факти
Кашалот – володар 60 зубів. У Британському музеї є щелепа кашалота (нижня), довжина якої цілих 5 метрів. Вважається, що це була щелепа 27-метрового самця. Зараз особини таких розмірів вже не зустрічаються.
У слона всього 6 зубів, але яких! Щодня ця тварина переробляє десятки кілограм їжі – не кожна емаль витримає таке навантаження. Саме тому у слона великі зуби, та й змінює він їх досить часто – на 2-й, 5-й, 9-й і 15-й роки життя.
Собаки мають 42 зуби, коти – 30 зубів, свині – 44, а броненосець має 104 зуба.
У гризунів зуби ростуть все життя. Пов’язано це з тим, що вони постійно щось гризуть, і так сточують свої зуби. Щоб ці тварини не залишилися без основного інструменту для існування, природа дала їм механізм постійного росту.
Після їжі мавпи іноді чистять простір між зубами за допомогою пташиного пір’я, рослинних волокон або навіть нейлонових ниток, залишених людьми. Що цікаво, деякі з цих знарядь вони модифікували, щоб ті було зручніше використовувати.
Жирафи мають тільки нижні зуби.
Незвична зубна система кенгуру. Рослинність, яку вони їдять, досить жорстка, і зуби швидко зношуються. Але ось біда – сточуючи, зуби кенгуру не відновлюються (на відміну від зубів інших травоїдних). Тому ці тварини витрачають їх вельми економно. На кожній щелепі розташовані чотири пари корінних зубів, але для їжі використовуються тільки передні. Коли вони сточуються, вперед висувається наступна пара.
Різці та ікла ведмедя великі, але інші зуби у зв’язку із змішаним типом харчування невеликі і не спеціалізовані (частково скорочені). Зубов у ведмедя від 32 до 40-42.
Дякую вам.