Рафаель Санті цікаві факти з життя та творчості Ви дізнаєтеся в цій статті.
Рафаель Санті цікаві факти
Рафаель Санті народився в сім’ї придворного поета і художника, і сам був улюбленим художником при дворі короля, легко і затишно відчуваючи себе в світському суспільстві. Але походження він був невисокого. Він залишився сиротою з 11 років, а його опікун роками судився з його мачухою за сімейне майно.
Він писав для французького короля, для кардиналів Ватикану, для банкірів і меценатів, які заповнювали його майстерню і вважали за честь мати в своєму зібранні картин Мадонну пензля Рафаеля.
Рафаелю не було і 20 років, коли він написав чудову картину «Мадонна Конестабиле»
«Сикстинську мадонну» знаменитий живописець написав на замовлення «чорних ченців» – бенедиктинців. Він створював свій шедевр на величезному полотні, один, без участі учнів або помічників.
Як і багато художників його часу, як наприклад, Мікеланджело, Рафаель писав вірші.
Історик живопису Вазарі, а за ним і інші біографи Рафаеля кажуть, що в рисах багатьох «мадонн» втілена дочка булочника Маргарита Луті, відома як Форнарина. Одні вважають її розважливою розпусницею, інші – коханою, через яку художник навіть відмовився одружитися з жінкою знатного походження. Але багато мистецтвознавців вважають, що все це – романтичний міф про кохання.
Існує версія, що, будучи папським живописцем, художник насправді не вірив ні в Бога, ні в чорта.
Рафаель був ще й великим архітектором. Він прикрасив «вічне місто» – Рим палацами, церквами, віллами. Ця робота вимагала нелюдських сил і напруги – здоров’я Рафаеля було підірвано.
Навколо нього завжди було багато учнів. Він наставляв їх з тією любов’ю, був для них ніби батько.
Він помер в 37 років. У голові стояла незакінчена картина «Преображення». Весь Рим прийшов прощатися зі своїм улюбленим художником.
5 грудня 2012 року на аукціоні Сотбіс був проданий малюнок Рафаеля «Голова молодого апостола» (1519-1520) до картини «Преображення». Ціна склала 29 721 250 фунтів стерлінгів, вдвічі перевищивши стартову. Це рекордна сума для графічних робіт