Агата Крісті цікаві факти з життя (біографії) американської письменниці Ви дізнаєтеся в цій статті.
Агата Крісті цікаві факти
Справжнє ім’я – Дама Агата Мері Кларисса Маллоуен
Батьки Агати Крісті були заможними переселенцями з США. Всі діти, а їх в сім’ї було троє, отримали дуже хорошу домашню освіту, в тому числі і музичну. Стати музикантом майбутній письменниці завадив тільки страх сцени.
- Ненавиділа пудинг з мармеладом і тарганів.
- Все життя не вживала спиртних напоїв і не курила.
- Обожнювала музику, зокрема, опери Вагнера.
Агата Крісті під час Першої світової війни працювала медсестрою в госпіталі, і була впевнена, що це – одна з найкорисніших професій в світі. Також майбутня письменниця працювала фармацевтом в аптеці. Цей факт біографії Крісті наклав значний відбиток на її творчість: більше 80 вбивств в її творах були здійснені злочинцями-отруювачами.
Агата Крісті була одружена двічі, від першого чоловіка вона народила дочку Розалінду. У 1930 році, на розкопках в Урі (Ірак), письменниця познайомилася зі своїм другим майбутнім чоловіком: археолог Макс Маллоуен був молодший Крісті на 15 років. Письменниця надалі жартувала, що для археолога жінка повинна бути старше, тоді її цінність зростає.
1926 рік став одним з найскладніших в долі Крісті, тоді ж відбулося її загадкове зникнення. Померла її мати, брат став наркоманом, видавцям не сподобався роман «Вбивство Роджера Екройда», в якому розповідь велася від імені вбивці, і на довершення всього її чоловік Арчибальд закохався в іншу жінку і зажадав розлучення. Після цього Агата зникла, її довго шукали і навіть звернулися за допомогою до іншого британського майстра детективів – Артура Конан Дойла. Через деякий час Агату знайшли в невеликому санаторному містечку, де вона представлялася всім як Тереза Ніл. У неї дуже сильно постраждала пам’ять: вона смутно пам’ятала чоловіка, не могла згадати ім’я дочки, а рідну сестру впізнала тільки через кілька днів. Деякі вважали, що письменниця спеціально розіграла ситуацію зі «зникненням», щоб помститися чоловіком.
Крісті не могла записувати текст, тобто страждала дисграфією, а всі її твори були надиктовані. Однак фахівці Університету в Торонто, дослідивши манеру письма Крісті в останні роки життя, висунули припущення, що у письменниці була хвороба Альцгеймера.
Роман “Десять негренят“, який письменниця вважала своїм найкращим твором, з дотримання політкоректності зараз публікується під назвою “І нікого не стало”.
Крісті опублікувала понад 60 детективних романів, 6 психологічних романів (під псевдонімом Мері Уестмакотт або Вестмакотт) і 19 збірок оповідань. 16 її п’єс були поставлені в Лондоні.
Книги Агати Крісті видані тиражем понад 4 мільярди примірників і перекладені на більш ніж 100 мов світу.
Їй також належить рекорд по максимальному числу театральних постановок творів. П’єса Агати Крісті «Мишоловка» вперше була поставлена в 1952 році і до цих пір безперервно демонструється.