Альберт Ейнштейн досягнення та відриття вченого мали величезне значення для науки. Що відкрив Альберт Ейнштейн, великий німецький фізик-теоретик, засновник сучасної теоретичної фізики Ви дізнаєтеся з цієї статті.
Ейнштейн внесок в науку
Альберт Ейнштейн свої ідеї виклав у більш ніж 300 наукових роботах з квантової і звичайної фізики, він написав 150 статей і книг в області філософії науки, історії. Він виступав з лекціями і був свого роду публіцистом «євангелістом» точних наук.
Що відкрив Ейнштейн у фізиці? коротко:
- Спеціальну теорію відносності (1905 рік). Більш відома в спрощеному вигляді як формула E = mc ^ 2.
- Квантову теорію теплоємності і фотоефекту.
- Теорію індукованого випромінювання.
- Статистичну теорію броунівського руху.
- Загальну теорію відносності (1907-1916 роки).
- Квантову статистику Бозе – Ейнштейна.
- Теорію розсіювання світла в середовищі на термодинамічних флуктуацій.
- На теоретичному рівні Альберт Ейнштейн розробив гіромагнітний ефект Ейнштейна – де Хааса, явище «квантової телепортації», єдину теорію поля. Він вважав, що в різних обставинах час тече по-різному.
Як Ейнштейн відкрив теорію відносності?
Сам геній говорив, що теорію відносності він відкрив цілком випадково. Якось учений зауважив як автомобіль, який рухався щодо іншої машини в одному напрямку і з однаковою швидкістю, залишається нерухомим. Розглянуті автомобілі, рухаючись щодо планети і об’єктів на ній, знаходяться в стані спокою відносно один одного.
Таким чином, Ейнштейн відкрив теорію, яка змінила всі фізичні наукові уявлення. Її змогли зрозуміти тільки одиниці, тому в університетах викладають тільки спеціальну теорію відносності, яка свідчить: чим більше швидкість з якою рухається тіло, тим більше спотворюється час і розміри.
Загальна теорія відносності ґрунтується на принципі еквівалентності й розглядає викривлення в просторі-часі. Теорія відкрила шлях до побудови теорії Всесвіту — космології.
Внесок Ейнштейна в фізику
Вченому вдалося вивести знамениту формулу E = mc². Ейнштейн довів наступне: кількість енергії дорівнює добутку маси тіла на квадрат швидкості світла. При цьому швидкість світла дорівнює 300 тис. км. в с. Найменша маса, яку розігнали до швидкості світла, стане випромінювати велику кількість енергії. Подальший винахід атомної бомби підтвердив цю теорію.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок в науку вніс Ейнштейн і що відкрив Ейнштейн.