Ейнштейн – фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року. Альберт Ейнштейн цікаві факти з життя вченого розкажуть про його дитинство, навчання, таланти, особисте життя, де жив довгий час фізик?
Альберт Ейнштейн цікаві факти
1. Альберт Ейнштейн народився в Німеччині, але жив в Італії, Швейцарії та Чехії (яка тоді була частиною Австро-Угорської імперії), доки в 1933 році не переїхав до США. Він жив у американському містечку Прінстон, штат Нью-Джерсі.
Вчений так і не повернувся до Німеччини, оскільки не відчував там себе у безпеці через події, що призвели до Другої світової війни.
2. До трьох років майбутній геній не розмовляв взагалі, чим ще більше змушував своїх батьків побоюватися, що він відстає в розвитку. Однак як тільки хлопчик заговорив, то його батьки були здивовані – у трирічного Ейнштейна був словниковий запас дорослої людини.
3. Він захопився фізикою ще в дитинстві, після того як батько подарував йому компас.
Він був зачарований тим, що стрілка завжди вказувала на те саме місце. Це змусило його зрозуміти, що є сили, які рухають речами там, де, здавалося б, нічого немає.
4. Альберт ненавидів строгу дисципліну в гімназії, яку відвідував підлітком, і покинув її у 15 років. У школі він проявляв неймовірні здібності в математиці, фізиці та філософії, але з мовами, у нього були проблеми.
5. Ейнштейн не склав вступний іспит до коледжу.
Він здав тести з природознавства та математики, але провалив інші предмети, такі як історія, мови та географія. Щоб вступити до університету, йому довелося брати приватні уроки та скласти новий іспит.
6. Все-таки вступивши до політехнікуму, студент Ейнштейн дуже часто прогулював лекції, читаючи в кафе журнали з останніми науковими теоріями.
7. Він відмовився від німецького громадянства, коли йому було 16 років.
З дитинства Альберт Ейнштейн ненавидів націоналізм будь-якого роду і вважав за краще бути «громадянином світу». Коли йому було 16 років, він відмовився від німецького громадянства і офіційно був особою без громадянства, поки 1901 року не став громадянином Швейцарії.
8. Був абсолютно не вибагливий. Їздив у третьому класі, жив у дешевих готелях. Був байдужий до театру та кіно. Багато читав, любив природу. Курив люльку. Ніколи не вживав спиртного. Любив плавати під вітрилом, один, багато годин.
9. Після отримання диплома Ейнштейна влаштували працювати експертом в патентне бюро. У зв’язку з тим, що оцінка технічних характеристик у молодого фахівця займала найчастіше близько 10 хвилин, він багато займався розробкою своїх теорій.
10. Слова Альберта Ейнштейна: «Якщо 2% молодих людей в країні відмовляться від військової служби, то уряд не зможе їм протистояти, а в тюрмах просто-напросто не вистачить місць» породили серед американської молоді потужний антивоєний рух, прихильники якого носили значки з написом «2%».
11. Він одружився з єдиною студенткою у своєму класі з фізики
Мільова Маріч була єдиною студенткою відділення Ейнштейна у Цюріхському політехнічному інституті. Вона пристрасно захоплювалася математикою і природничими науками і сама була фізиком-початківцем, але відмовилася від цих амбіцій, коли вийшла заміж за Ейнштейна і стала матір’ю його дітей.
12. Ейнштейн не міг дозволити виплачувати аліменти своїй дружині при розлученні, він їй запропонував віддати всі гроші, якщо він отримає Нобелівську премію. За кілька років він дотримався своєї обіцянки. Сума премії становила 32 250 доларів, що більш ніж удесятеро перевищувало річну зарплату середньостатистичного професора того часу.
13. Він був талановитим скрипалем. Однією з найвідоміших сторін особистого життя фізика було захоплення скрипкою. У 6 років він почав брати уроки, сам казав, що якби не був науковцем, то присвятив би себе музиці.
14. У архівах Нобелівського комітету збереглося близько 60 номінацій Ейнштейна у зв’язку з формулюванням теорії відносності; його кандидатура незмінно висувалася щорічно з 1910 по 1922 роки (крім 1911-го і 1915-го років). Однак премія була присуджена тільки в 1922 році – за теорію фотоефекту, яка представлялася членам Нобелівського комітету більш безперечним внеском у науку. В результаті цієї номінації Ейнштейн отримав (раніше відкладену) премію за 1921 рік одночасно з Нільсом Бором, який був удостоєний премії 1922 року.
15. Відома фотографія з висунутим язиком була зроблена завдяки настирливості журналістів і фотографів, коли один з останніх в черговий раз попросив Ейнштейна «посміхнутися в камеру».
16. Одного разу Альберт Ейнштейн використав чек від Фонду Рокфеллера на 1500 доларів в якості закладки для книги, а потім загубив цю книгу.
17. Його син провів більшу частину свого дорослого життя в інтернаті.
Другому синові Альберта, Едуарду, якого вони ласкаво називали «Тете», поставили діагноз «шизофренія», і більшу частину свого дорослого життя він провів у лікарні. Едуард захоплювався психоаналізом і був шанувальником Фрейда. Хоча вони переписувалися, Альберт більше ніколи не бачив сина після того, як той іммігрував до США 1933 року. Едуард помер у віці 55 років у психіатричній клініці.
18. Ейнштейн помер в 1955 році, у віці 76 років. Йому необхідно було терміново провести операцію, тоді він зміг прожити ще кілька років. Але вчений відмовився, сказавши лікарям: «Я хочу піти тоді, коли цього просить мій організм. Продовжувати життя штучним шляхом здається мені поганим смаком. Це моя доля, мій час, щоб піти. Я зроблю це елегантно».
19. Через сім годин після смерті експерт з розтину Томас Харвер видалив без згоди рідних та близьких мозок вченого для вивчення.
20. Теорія відносності Альберта допомогла вченим зрозуміти, як влаштований Всесвіт.
Теорія Альберта показала, що ефекти гравітації виникають внаслідок впливу об’єктів на простір та час. Ці взаємодії можна спостерігати лише на великих об’єктах, таких як планети. У результаті загальна теорія відносності Альберта описує, як можливі дивовижні явища, такі як рух планет, народження і смерть зірок, чорні дірки та еволюція Всесвіту.
Сподіваємося ви дізналися щось цікаве про життя Ейнштейна. Цікавинки про Ейнштейна ви можете додавати через форму коментарів.
дуже цікаво. Особливо про те що він хоч і не дуже навчався але став видатним фізиком.