Алессандро Вольта винаходи, відкриття та наукові досягнення вченого істотно вплинули на розвиток фізики.
Алессандро Вольта відкриття
Алессандро Вольта винайшов ряд звичних нам електричних приладів: конденсатор, електрофор, електрометрії, електроскоп. Також вчений створив водневу лампу, евдіометра, газовий пістолет (в якому горючий газ вибухав від електричної іскри)
У 30 років він вже знаменитий, він винайшов електрофор – прилад для дослідів зі статичною електрикою
Винахідник назвав його «постійний носій електрики». Вольта вказував, що його прилад «продовжує працювати навіть через три дні після зарядки».
Електрофор Вольта одночасно простий і оригінальний. Він складається з двох металевих дисків. Один, скажімо нижній, покритий шаром смоли. При натиранні цього шару шкіряною рукавичкою або хутром, смола електризується позитивно, і диск заряджається негативно. Повторюючи всі дії багаторазово, можна настільки ж багаторазово збільшувати заряд верхнього диска! Це і було головною корисною властивістю електрофора.
Електрофор Вольта послужив основою для спорудження цілого класу індукційних, так званих електрофорних машин.
Вольту належить введення нових понять «електроємність», «електричний ланцюг», «електрорушійна сила», «різниця потенціалів». Було і епохальне відкриття Вольтом контактної електрики. Воно хіба що підвело підсумок всім досягнутим раніше результатами. У 1800 році Вольта описав перш невідоме джерело струму – свій знаменитий «вольтів стовп», який відкрив нову епоху в історії фізики.
Створення вольтового стовпа було революційною подією в науці про електрику, воно підготувало фундамент для зародження сучасної електротехніки і справило величезний вплив на всю історію людської цивілізації. Створенням вольтового стовпа завершилася епоха електростатики і було покладено початок епохи електротехніки.
У 1801 р Вольта на прохання імператора повторив свої досліди зі стовпом у французькому інституті, за що удостоївся від Наполеона особливих почестей і нагород 2000 екю на шляхові витрати, а так само графського титула і звання сенатора Італії. У той же час Наполеоном була заснована премія в 60000 франків за видатні фізичні відкриття в області електрики і магнетизму.
Вольта прожив довге і щасливе життя. На жаль, майже всі його особисті речі, прилади, а також 11 величезних папок рукописів згоріли під час пожежі.
Пам’ять про Вольта увічнена в 1881 р на Міжнародному Електротехнічному конгресі в Парижі, де одній з найважливіших електричних одиниць – одиниці напруги присвоїли найменування 1 вольт.