Андрій Малишко біографія коротко розповість про життя та творчість відомого поета, перекладача та літературного критика. Він увійшов у літературу як поет-пісняр.
Андрій Малишко біографія скорочено
Андрій Самійлович Малишко народився в селі Обухів на Київщині 14 листопада 1912 року в багатодітній сім’ї шевця. Рід Малишків займався чоботарством. У родині Малишків було 11 дітей. Вже з дитинства Андрій підробляв – топив груби у крамарів.
З дитинства виніс любов до народних мелодій і рідного слова, рідної землі. Найдорожчою людиною, першим авторитетом, людським ідеалом була для А. Малишка матір. Від матері поетові передалося глибоке відчуття народної пісні і тонке розуміння краси народної поезії.
У школі навчався під час громадянської війни. Закінчивши семирічку, майбутній поет вступив до медичного технікуму, та потяг до пісні й поезії привів його на літературний факультет Київського інституту народної освіти (нині Київський національний університет ім. Тараса Шевченка).
Навчаючись у Київському інституті народної освіти, А.Малишко потрапив під “могутнє крило” Максима Рильського, який викладав в інституті й вів там літературну студію.
Початок творчості А. Малишка позначений сумлінним навчанням.
У 1930 р. юнак надрукував перші вірші в журналах «Молодий більшовик» та «Глобус». Закінчивши у 1932 р. Київський інститут народної освіти, працював учителем в Овручі. Відслуживши ріку армії, переїхав до Харкова й працював журналістом.
Перша книжка творів письменника „Батьківщина”, яка вийшла 1936 року.
Протягом 1938-1940 рр. А. Малишко видав збірки: «Лірика», «З книги життя» (1938 р.), «Народження синів» (1939 р.), «Листи червопоармійця Опанаса Байди», «Березень», «Зоревідні», «Жайворонки» (усі — 1940 р.). У цей же період написав поеми «Трипілля» (надруковано лише уривки), «Ярина», «Кармалюк», «Дума про козака Данила».
Андрій Малишко під час Другої світової війни (1941-1944 рр.) працював військовим кореспондентом у газетах «Красная армия», «За Радянську Україну», «За честь Батьківщини», де виступав і як поет, і як публіцист; видав сім збірок поезій: «До бою вставайте!» (1941 р.), «Україно моя!» (1942 р., виходила двічі), «Понад пожари» (1942 р.), «Слово о полку» (1943 р.), «Битва» (1943 р.), «Полонянка» (1944 р.), «Ярославна» (1946 р.). Героїко-трагічний пафос циклу з п’яти віршів «Україно моя!», написаного 1941 р., передавав щирий особистий біль за рідну землю, віру в її визволення. «Україно моя!» — одне з найяскравіших поетичних явищ років війни.
У 1944-1947 рр. Малишко працював відповідальним редактором журналу «Дніпро». У 1950 р. з’явилась збірка «За синім морем», написана після відвідин поетом Канади та США разом з групою діячів культури.
Новий і чи не найбільш продуктивний етап у творчості поета починається із середини 1950-х років. У збірці «Що записано мною» (1956 р.) містяться тексти відомих пісень: «Знову цвітуть каштани», «Пісня про Київ», «Як на дальнім небосхилі»; у збірці «Серце моєї матері» (1959 р.)-— «Пісня про рушник», «Ми підем, де трави похилі»; у збірці «Полудень віку» (1960 р.) — «Вчителька» тощо. У їх озвученні поету допомагали такі відомі композитори, як брати Майбороди, Л. Ревуцький, П. Козицький, М. Вериківський, А. Штогаренко, С. Козак, О. Білані.
Протягом 1961-1970 рр. вийшли збірки «Листи на світанні» (1961 р.), «Прозорість» (1962 р.), «Дорога під яворами» (1964 р.), «Рута» (1966 р.), «Синій літопис» (1968 р.), «Серпень душі моєї» (1970 р.).
17 лютого 1970 р. А. Малишко помер.
За своє життя поет видав близько 40 збірок. Але найголовніше те, що в українську літературу він увійшов як поет-пісняр, бо пісні на його вірші вже давно сприймаються як народні.
Цікаво!
Андрій Малишко створив понад 100 пісень, його називають «солов’їним серцем України».
Батько, щоб відвадити наполегливого сина від навчання побив його чоботарським ременем та порвав зошити.
За фаховою освітою Андрій Самійлович учитель.
Найбільшим авторитетом-наставником, перед яким благоговійно схилявся поет, був Тарас Шевченко.
Державну премію А. Малишко отримав за збірку поезій „Дорога під яворами”.
Андрій Малишко є автором пісень: “Стежина”, “Пісня про Київ”, “Ми підем, де трави похилі”, “Вчителька”.
Супер
ви дно вікіпедія краще :/
не якщо по текстам скороченим на вікіпедиї ти не знайдеш
Десь чув, що він вбив сою жінку з дитиною і лікувався у Харкові “Сабуровій дачі” = 15-шка
Це так?
дно твоє життя, а це топ сайт
Я думаю коротше ну просто бути не може