Арістотель: основні ідеї

Астрономія

Арістотель основні ідеї і внесок в логіку, психології, у розвиток астрономії, у культуру мали величезне значення протягот цілого тисячоліття.

Аристотель: вклад в науку

Який внесок Аристотеля в філософію?

Перш ніж говорити про те, який внесок Аристотеля в розвиток філософії, слід зазначити наступне. Спочатку свого шляху він був під враженням вчення Платона. Але звільнившись поступово від його впливу, Аристотель навіть піддав критиці вчення Платона і створив власне вчення в філософії. Його філософія проникла в усі сфери наук. Основні філософські роботи – «Категорії», «Фізика», «Аналітика перша і друга», «Про душу», «Про небесні явища», «Політика», «Історія тварин», «Метафізика» і «Про мистецтво поезії».

Аристотель об’єднує в буття співвідношення реального, логічного і одиничного. Аристотель вперше розробив вчення про те, що філософія повинна вивчати буття, абстрагуючись від деяких його властивостей. Відмінність філософії від інших наук – вона досліджує саму сутність самого буття. В основі сутності буття лежать: матерія, форма і поняття, а також те, що складається з форми і матерії.

Аристотель внесок в біологію

Одні з важливих заслуг Аристотеля стосуються області біології. На основі спостережень за будовою живих організмів він створив вчення про біологічну доцільності. Зразками доцільності є розвиток організмів з насіння, взаємна пристосованість органів, як діють інстинкти тварин і так далі.

Довгий час біологічні роботи Аристотеля служили джерелом по зоології. Він створив класифікацію і описав багато видів тварин. Вчений був першим, хто описав ембріональний розвиток дельфінів і китів, а також розпізнавальних особливості риб. Через ці досягнення деякі вчені вважають, що Аристотель батько біології.

Який внесок Аристотеля в психологію?

Аристотель вважається основоположником психології. Його трактат «Про душу» довгий час був посібником з психології. І взагалі це була перша психологічна робота. Він вважав, що душа це не речовина, як вважалося раніше. Також вчений, на відміну від філософів-ідеалістів, стверджував, що душа невідривна від матерії або живого тіла. Душа відповідно до Аристотеля є сутністю живих тіл.

Який внесок Аристотеля в медицину?

Аристотелю належить введення в науковий обіг терміна «аорта». Також він описав легеневу аорту. Вважав, що серце людини трикамерним і є найважливішим органом в тілі. Тому маючи таку важливість для організму, воно не може серйозно хворіти. Аристотель ввів поняття гниття. Дуже багато часу він приділяв спостереженням за перепадами температури, порами року і середовищем, характеризуючи їх як причини виникнення деяких хвороб.

Який внесок Аристотеля в логіку?

Аристотеля називають батьком науки логіки, яка досліджувала форми мислення як пізнавальну діяльність. Він ввів поняття контрарної, що суперечить і пізнавальної протилежностей. Вчений був першим, хто зробив опис деяких логічних операцій, сформулював закони суперечності, виключення третього і мислення.

Який внесок Аристотеля в педагогічну науку?

Аристотель внесок у педагогіку якого характерний тим, що античний діяч створив навчальний заклад в Афінах під назвою Лікей. Він очолював навчальний заклад цілих 12 років. За цей період він написав багато творів, які були основою для лекцій і бесід вчителя зі своїми учнями. Головною темою педагогічних бесід були розмови про те, що у людини 3 душі – рослинна, тваринна і розумна. Тому питання виховання стосувалися рівностепеневій турботі про ці 3 види душі. Його погляди на освіту й виховання найбільш повно описані в трактаті «Політика».

Який внесок Аристотеля в природознавство?

Свої знання в сфері природознавства він виклав у працях «Фізика», «Метеорологія», Про виникнення і знищення»,« Опис тварин »,« Про душу »,« Про небо ». Він систематизував величезний природничо-науковий матеріал, який зібрав сам і його попередники. Систематизація була здійснена на основі критичного аналізу спадкової інформації, власних спостережень і філософського підходу.

Який внесок Аристотеля в риторику?

Аристотель – автор трактату «Риторика», який він присвятив мистецтву переконання. Написаний він у 355 році до нашої ери. Ним і сьогодні користуються викладачі, політики і медіа-персони. Автор трактату робить упор на 5 важливих уроків, які слід засвоїти всім, хто бажає оволодіти мистецтвом риторики і переконанням у своїй правоті. Отже, уроки Аристотеля:

  • доказ – всьому голова
  • тренуємо логіку
  • беремо «пристрасті» під контроль
  • говоримо про «прекрасне»
  • підготовка – мова – перемога

Аристотель внесок в історію

Вчені спираються на його працю «Афінська політія» у вивченні державного ладу держави Афін і системи правління його правителів.

Аристотель внесок в фізику

У трактатах «Про небо», «Фізика», «Метеорологіка» і «Про виникнення і знищення» вчений дає відповіді на деякі фізичні питання, що хвилюють його. Він був першим, хто усвідомив той факт, що фізика існує тільки завдяки якійсь системі правил. З їх допомогою видобуваються знання про природу.

Аристотеля вважають родоначальником фізики. Адже йому належить розробка багатьох фізичних гіпотез і теорій. І термін «фізика» ввів в науковий обіг теж він. Вчений об’єднав і систематизував знання про природу і створив фізико-космологічну картину світу.

Який внесок Аристотеля в географію?

Аристотель був першим, хто охарактеризував природу океану і землі, пояснив кругообіг води в природі. Також він описав дію і характер землетрусу, вітрів, променів, грому і веселки, метеорів і комет, Чумацького шляху. Вчений стверджував, що формування Землі відбувається поступово і настільки розтягнуте в часі і просторі, що людина не здатна помітити ці зміни.

Аристотель внесок в екологію

Він написав трактат «Історія тварин» і зробив опис більше 500 видів тварин, відомих йому. Також Аристотель розповів про поведінку тварин. Таким чином, праця Аристотеля охарактеризувала перший етап у розвитку екології – етап накопичення фактичного матеріалу і перших спроб систематизації знання.

Який внесок Аристотеля в культуру?

Культурна спадщина вченого представлена двома видами творів:

  • «Екзотеричні» твори – призначені для широкої публіки
  • «Езотеричні» – лекційний матеріал для слухачів, які провели в школі не один день

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок вніс Аристотель в розвиток науки.

Оцініть статтю
Додати коментар