“Комети” реферат

Астрономія

Інформація про комету розповість чому комети називають хвостатими зорями. Доповідь про комету можна доповнити цікавими фактами.

“Комети” реферат

Комета – це небесне тіло (велика куля), яке складається з газу, яскравого крижаного каменю і пилу.

У всіх комет є довгі хвости, які нагадують блискучий шлейф. Шлейф блищить, тому що за допомогою сонячного тепла комета починає плавитися, залишаючи за собою помітний слід.

Пояс може перебувати і перед кометою і після неї, тому що на це впливає сонячний вітер, який переміщує в різні боки теплову енергію. Тому не відразу вдасться зрозуміти, куди ж рухається комета, лише після спостереження вже видно напрямок руху тіла і сонячного вітру. Шлейф абсолютно нешкідливий для любителів космічних подорожей, так як складається з розталого льоду і космічного пилу, тому можливі безперешкодні польоти через таку субстанцію.

Вчені з’ясували, що з’являються комети з незвіданих частин Галактики, а саме з Хмари Оорта і Пояси Койпера. Вони там можуть літати роками і десятиліттями, поки не зіткнутися між собою і повністю не змінять  траєкторію руху. Завдяки таким випадкам людство може спостерігати настільки прекрасне явище, як політ комети. Дуже часто бачити світлові кулі можна на нічному безхмарному зоряному небі, маючи при собі телескоп і бажання осягати невідоме.

Комети, яким вдалося підібратися до Сонця, знаходяться на різній відстані від нього, тому всі вони відрізняються за ступенем яскравості і розміром. Велика зірка змушує їх плавитися під впливом високих температур, ніякий хімічний склад не може запобігти неминучого. Багато з комет знаходяться настільки далеко від Землі і Сонця, що їх неможливо розглянути навіть за допомогою найновіших приладів, хоча їх існує більше 100 мільярдів.

По своїй вазі комети значно поступаються всім планетам. Їх маса менше маси планети Земля приблизно в мільярд разів. Тому особливої ​​небезпеки для планет Сонячної системи жодна з комет не представляє, але якщо велика комета зіткнеться з планетою, то можливі зміни в атмосфері і магнітосфері постраждалої планети. Більшість комет встигають розплавитися ще до того, як мати справу з іншими небесними тілами. Вчені навіть не дають їм назви, тому що вже скоро таких комет і зовсім не стане. Деяким присвоюється назва в честь першовідкривача і дослідника.

Є й такі небесні тіла, які пролітають поряд із Землею з певною періодичністю, наприклад, раз на десятиліття, а то й раз на кілька століть. Вони відразу ж приковують увагу вчених і жителів, тому що ще з давніх часів вважають, що комети наділені надзвичайною магічною силою. Той, хто побачив якось комету, вже ніколи не зможе забути цього видовища.

Оцініть статтю
Додати коментар