“Автопортрет” Шевченка опис

Мистецтво

Т. Шевченко впродовж свого життя намалював багато своїх автопортретів. Один з найвідоміших і ранніх автопортретів, це створена художником робота 1840 року. Автопортрет Шевченка одна з перших робіт, написаних маслом.

Опис картини Шевченка «Автопортрет»

На картині зображений молодий художник і поет. Романтичний образ був створений в синьо-зелених тонах, з додаванням червоного кольору. У цій роботі відчувається вплив Карла Брюллова. Картина не завершена.

Примітно, що Шевченко не намагався себе прикрасити. Він малював свої автопортрети реалістичними.

У 1840 році Шевченко ще вчився в академії мистецтв, в Петербурзі. Друзі Шевченка допомогли йому, викупили з кріпацтва, і тепер він навчається в академії.

На цьому автопортреті зображений молодий, 26 -річний поет і художник. Відкрите обличчя художника дивиться на глядача. У нього чорне волосся, густі чорні брови, високе чоло, прямий ніс. Звичайний хлопець, у якого попереду все життя. Легка усмішка грає на губах. Погляд говорить багато про що. Тут і смуток від пережитих часів, будучи кріпаком, і очікування кращої долі.

Піднесене підборіддя говорить про впертість та наполегливість людини. Особа Тараса Шевченка освітлена променями, а сам він зображений на темному тлі. Юнацький погляд , котрий очікує щасливого майбутнього. Погляд ще трохи довірливий. Він ще не знає, що його чекають допити, в’язниця, заборони писати й малювати. Зараз він вільний і готовий творити. Всі труднощі чекають його потім, а зараз він натхненний і готовий трудитися.

Ця унікальна здатність, передати почуття і думки людини, талант художника викласти свої думки на полотні, притаманні далеко не всім. Тарас Шевченко зміг передати свої думки і настрій і в першому автопортреті, і в наступних роботах.

Зараз автопортрет 1840 року знаходиться в Національному музеї Тараса Шевченка.

Опис Автопортрета Тараса Шевченка 1857

опис автопортрета тараса шевченка 1857Автопортрет Тараса Шевченка, написаний 1857 року, є одним із відоміших творів українського художника та поета.

На полотні Шевченко зобразив самого себе олівцем у погляді та позі, сповненій глибокого смутку.

На автопортреті Тарас Григорович дивиться своїми проникливими очима на глядача. Його обличчя трохи втомлене. Погляд поета замріяний, ніби він занурений у свої думки.
Художник використав олівець, щоб передати настрій самотності, але віри в краще майбутнє. Адже 1857 рік – це час його звільнення із заслання.

Загалом портрет є історичним документом, який відображає важкі умови життя Тараса Шевченка, його тугу за Україною та боротьбу за її незалежність.

Автопортрет Тараса Шевченка 1857 року – це яскравий зразок живопису реалізму, який не лише передає зовнішність автора, а й передає його внутрішній світ, емоції та почуття.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. J. G. (Джей Джи) автор

    Перед нами молодий Шевченко, йому лише 26 років. Темне волосся відтінює світлий відкритий лоб, легка привітна усмішка сховалася в куточках губ. Погляд очей глибокий і проникливий, у ньому і смуток за пережитим, і сподівання на кращу долю, але водночас трохи підняте підборіддя підкреслює наполегливий і впертий характер. Пізніше він напише: «Караюсь, мучусь, але не каюсь!»

    Овал обличчя юного Тараса ніби освітлений дивним промінням на темному тлі. Юнак, який зображений на картині, ще не знає, яка доля його очікує, тому погляд чистий, привітний. Він ще не знає про допити, каземати, в’язниці, солдатську муштру, про заборону писати й малювати. Йому зараз віриться, що він врешті вирвався на волю і тепер матиме змогу творити: малярський хист дасть можливість розкритися йому вповні.

    Це був період, коли майбутній великий поет навіть не здогадувався про своє призначення. Та це буде потім, а зараз він радий бачити всіх і вітати на своєму порозі.

    Відповіcти
    1. Влад Свистун

      Супер!!!

      Відповіcти
  2. olenastar

    Окрім класу 7

    Відповіcти