Щодня в Україні відбувається велика кількість ДТП. Їх учасники відразу ж стикаються з певними питаннями: хто буде сплачувати за ремонт пошкоджених автомобілів, платити за лікування постраждалих людей? Якщо на руках у водіїв є поліси ОСЦПВ, тоді все простіше, тому що всі перебувають під страховим захистом, а про всі вищезгадані проблеми потурбується страхова компанія винуватця аварії. Слід зазначити, що переважна більшість страховиків в нашій країні сумлінно виконують свої обов’язки та вчасно роблять страхові виплати. Щоб так само було й у вашому випадку, страхову угоду слід підписувати тільки з надійною компанією.
Що гарантує поліс автоцивілки, та скільки коштує страховка
Насамперед автоцивілка гарантує отримання постраждалими страхової виплати. Ці гроші підуть на ремонт пошкодженого автомобіля, велосипеда, паркана тощо, а також на лікування людей, що отримали травмування при ДТП. За все це буде сплачувати страхова компанія, в якій було оформлено страховий договір.
Ціна обов’язкової автостраховки буде залежати від різних факторів. Яких? Наприклад, якщо ви вирішите купити автоцивілку ( https://uniqa.ua/private/auto/avtograzhdanka/ ) в страховій компанії «UNIQA», то дізнатися про вартість договору буде дуже просто. На своєму сайті компанія розмістила онлайн-калькулятор, за допомогою якого можна розрахувати попередню ціну договору. Працює він так: в спеціальне вікно ми вносимо державний номер авто. Уся необхідна інформація про нього підтягнеться, і стане відомою вартість страховки саме для вашого автомобіля. Якщо цього не сталося, дані про своє авто слід внести вручну. Слід врахувати, що чим більше об’єм двигуна, тим дорожчою буде страховка. Реєстрація у великому місті також буде піднімати ціну — це пов’язано з більшим ризиком потрапити у ДТП.
Як обрати компанію та купити страховий поліс
Перш ніж оформити договір, слід обрати страхову компанію. І робити це слід дуже уважно, щоб не потрапити на шахраїв. Діяльність страховика можна оцінити за певними критеріями, приміром, тривалістю роботи в Україні, кількістю клієнтів, відгуками про якість обслуговування та виплату компенсацій. Головне — не поспішати, ретельно все перевірити. Адже від вашого вибору залежить найголовніше: чи отримаєте ви компенсацію у разі ДТП, чи доведеться самостійно покривати витрати на ремонт чужого авто, а інколи й лікування постраждалих.
Приміром, ви розрахували вартість автоцивілки в страховій компанії UNIQA і переконалися, що це надійний страховик, адже компанія є лідером ринку з автострахування, тобто зважили всі «за» і «проти», та вирішили, що пропозиція UNIQA вам підходить. В такому випадку можна переходити до оформлення договору.
На сайті компанії UNIQA усе зрозуміло на рівні інтуїції, тому ця процедура не займе багато часу. Сплачуємо за послугу банківською картою та отримуємо страховку на свою електронну адресу.
Як без проблем отримати страхову виплату
Для цього достатньо дотримуватися простого алгоритму дій після ДТП:
- якщо є постраждалі люди, негайно викликаємо швидку допомогу та поліцію. Якщо можемо, надаємо першу допомогу постраждалим;
- виділяємо автомобіль на дорозі за допомогою знаків аварійної зупинки. Цим ми зможемо запобігти нових зіткнень та попередимо інших учасників дорожнього руху;
- ретельно фіксуємо те, що трапилося: фотографуємо місце ДТП, розташування автомобілів, за можливості записуємо відео з місця аварії. Слідкуємо за тим, щоб інші причетні нічого не міняли на місці пригоди;
- обмінюємося з іншими учасниками ДТП інформацією про себе та свій страховий поліс ОСЦПВ;
- у разі відсутності постраждалих, при зіткненні не більше двох авто, а також якщо учасники визначилися, хто винен у ДТП, і вони не в стані алкогольного сп’яніння, можна не викликати поліцію, а самостійно заповнити європротокол. Це суттєво зекономить час;
- невідкладно повідомляємо до своєї страхової компанії про настання страхового випадку. Якщо можливості зв’язатися одразу зі страховиком немає, тоді треба подати заявку протягом наступних трьох робочих днів.
А далі протягом 30 днів постраждалий повинен надати своєму страховику заяву на отримання компенсації та наступні документи: довідку з поліції або європротокол, паспорт, документ, що підтверджує право власності на майно, що було пошкоджено у ДТП, ідентифікаційний код, документи, що підтверджують витрати на лікування, та банківські реквізити для отримання страхової виплати (вони будуть потрібні, якщо постраждалий відмовляється ремонтувати свій автомобіль на СТО, яку запропонує страхова компанія, тоді гроші йому будуть перераховані на карту). Постраждале авто слід надати для проведення огляду представнику компанії. До цього моменту його не треба ремонтувати. Якщо ж це зробити раніше, страхову виплату отримати буде неможливо.